Panevėžio apylinkės teismas kaltais pripažino ne tik buvusį meilužį sekusią tuometę savivaldybės darbuotoją, bet ir jos bendrininku tapusį sutuoktinį. Jie, teismo sprendimu, už savo darbelius kaip reikiant privalės paploninti pinigines.
Į teismą išklausyti nuosprendžio atvyko tik vienas teisiamasis. Teismo salėje vyras veidą nusprendė pridengti medicinine kauke, teisindamasis tuo, kad sirguliuoja.
Teisiamojo žmona – šioje byloje taip pat teisiamoji – išklausyti nuosprendžio neatvyko. Kodėl, sutuoktinis neatskleidė.
„Sakiau, nieko nekomentuosiu. – Su žmona gyvenat kartu? – Nekomentuosiu“, – pokalbio nepalaikė Kęstutis Alekna.
Klausėsi pokalbių savivaldybėje
Panevėžio apylinkės teismas neeilinę bylą atvertė beveik prieš trejus metus. Į teisiamųjų suolą sėdo buvusi Panevėžio savivaldybės darbuotoja ir jos sutuoktinis. Nukentėjusieji – buvęs teisiamosios meilužis, taip pat savivaldybės darbuotojas, ir dar būrys valdininkų. Jie, kaip paaiškėjo, atsitiktinai tapo slapto tarnybinio romano herojais.
„Tos veikos, kurias padarė Justina Aleknienė ir Kęstutis Alekna, iš tikrųjų yra netelpančios į jokius rėmus“, – komentavo Panevėžio apylinkės teismo teisėjas Vytautas Krikščiūnas.
O neeilinė istorija prasidėjo maždaug prieš šešerius metus. Teisiamoji tuomet dirbo Panevėžio savivaldybėje, kaip ir jos meilužis. Kriminalu tarnybinis romanas padvelkė moters sutuoktiniui išsiaiškinus žmonos paklydimus.
Meilužis suskubo nutraukti tarnybinį romaną. Tačiau kolegės dėmesys jam neslūgo. Šis net parašė skundą savivaldybės administracijai, kad bendradarbė jį persekioja.
Teisėsauga tarnybiniu romanu savivaldybėje susidomėjo tuomet, kai buvusį meilužį per sporto varžybas užsipuolė moters sutuoktinis. Nukentėjęs vyras pasiskundė policijai. O tuomet ėmė aiškėti dar įdomesnės detalės.
„Nukentėjusiųjų pamąstymai, kad galbūt jie yra sekami, įtarimai, baimės, visiškai pasitvirtino, nors pradžioje sunku buvo patikėti, kad tokia situacija ir tokie dalykai gali vykti Panevėžio miesto savivaldybėje“, – dėstė Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Lina Lomonienė.
„Neteisėtai sekė žmones, ne tik konkrečius du ar tris asmenis, bet ir kitus savivaldybės tarnautojus“, – tikino teisėjas V. Krikščiūnas.
Pakišo sau koją
Aiškėja, kad sąjungininkais tapę sutuoktiniai klausymosi prietaisų buvo prikaišioję įvairiausiose savivaldybės vietose – rūkomajame, kabinete, tarnybiniame automobilyje.
„Savo pasitenkinimo galbūt, nežinau, kokie yra tikslai“, – svarstė teisėjas.
„Tai ir meilė, ir neapykanta, ir keršto troškimas. Šitie jausmai dar antikos tragedijose ir komedijose yra aprašyti, tai smulkiau aš pasakyti negalėčiau, nes tai tikrai neviešas procesas buvo ir tų pikantiškų detalių tikrai negalėčiau įvardinti“, – kalbėjo prokurorė L. Lomonienė.
Detalių neatskleidė ir teisiamasis. Kadangi teisiamoji tuo metu dirbo savivaldybėje, jai tikrai nebuvo sunku prikaišioti klausymosi prietaisų įvairiose savivaldybės vietose.
„Tai yra degtukų dėžutės dydžio aparatukas, į jį dedasi SIM kortelė ir jis įsijungia, kai jo aplinkoje pasigirsta kažkoks garsas“, – paaiškino vyriausioji prokurorė L. Lomonienė.
Tiesa, sutuoktiniai ir sau iš dalies pakišo koją, nes, ko gero, neišsiaiškino ar nesuprato, kad klausymosi įrenginiai įrašinėjo ir jų pokalbius namuose.
„Kaltinamieji sėdi namuose, atlieka buitinius darbus, vienas maistą gamina, vaikas bėgioja, o kaltinamoji Aleknienė sėdi prie kompiuterio ir klausosi, tame įraše girdisi kaip klausosi kitus įrašus“, – dėstė teisėjas V. Krikščiūnas.
Panevėžio apylinkės teismas abu sutuoktinius pripažino kaltais. Organizatorei skyrė 12-os tūkst. eurų baudą, bendrininkavusiam sutuoktiniui – 9,5 tūkst. eurų.
Nukentėjusiuoju pripažintam buvusiam meilužiui ir jo žmonai pora privalės sumokėti 11 tūkst. eurų.
Daugiau bylos detalių – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Norėčiau pamatyt, kaip visi atrodo, turbūt kaimas kryžkelėj