• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Gal Jūs žiūrėjote filmą Mylėti(s) smagu“, kuriame energija spinduliuojantis Džekas Nikolsonas atlieka Don Žuano vaidmenį?

REKLAMA
REKLAMA

Jis aktyviai „klijavosi“ prie jaunučių, tačiau tikrus jausmus patyrė su bendraamže, kurios vaidmenį atliko 58-metė Diana Kiton. Nejauna, tačiau gerai atrodanti aktorė nepabijojo apsinuoginti ir jos vaidyba buvo nominuota oskarui ir „auksiniam gaubliui“. Pats Nikolsonas apie šį filmą sakė: „Jis juokingas, jaudinantis, inteligentiškas...“.

REKLAMA

Be to, minėtas filmas kino industrijoje atskleidžia naują temą. Pas mus (pasaulyje) yra labai mažai filmų apie lytinį 60 ar 60+ žmonių gyvenimą. Anksčiau buvo manoma, kad tokie filmai neturės auditorijos.

Šiai laikais mes matome, kad populiacija sensta, kad demografinė situacija kardinaliai pasikeitė ir dabar tokie filmai turi didelę paklausą. Pasikeitė, atitinkamai, ir seksualinė realybė. Dabar nelabai galėčiau išvardinti „galiojančių“ psichologinių amžiaus kliūčių, kurios egzistavo anksčiau... Nei moterų kliūčių, nei vyrų... Dažnai tenka bendrauti su beveik dvigubai už mane vyresniais žmonėmis. Patikėkite, jų patirtis neįkainojama ir ji visiškai priešinga nei Jūs, tikriausiai, manote.

REKLAMA
REKLAMA

Net platoniška meilė padeda įveikti senėjimą

Aišku, žmonės gali didžiuotis ir džiaugtis per pastarąjį šimtmetį išaugusia gyvenimo trukme. Beje, o ilgai gyvenant, kokia yra prasmė anksti senti? Ar Jums teko sutikti pagyvenusių žmonių, įsimylėjusių, mylinčių? Jeigu teko, tikriausiai Jūs pastebėjote, kaip ženkliai jie skiriasi nuo savo paniurusių, irzlių, burzgiančių bendraamžiu, kuriems užtenką jėgų nebent pasikalbėti apie ligas ir vaistus, pensijas ir mokesčius už butą. Laimingieji, kuriuos gyvenimo saulėlydyje paglostė meilės angelas, išties atjaunėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dauguma pagyvenusių žmonių meilę patiria, kaip platonišką jausmą, BET seksualiniam plane senukai taip pat kai ką gali! Nepaisant oficialios nuomonės, kad seneliai ir močiutės yra per daug seni, kad galėtų galvoti apie seksą, jie gan aktyviai domisi šia tema.

REKLAMA

Jaunystė ir seksualumas – tai tik vidinė žmogaus būsena

Žmogaus jaunystė ir seksualumas yra nulemiami vidinės būsenos. Nacionalinio senėjimo instituto mokslininkai (vieno iš JAV Nacionalinio sveikatos apsaugos instituto (NIH) padalinio) atliko gan įdomų darbą. Tyrime dalyvavo 3 tūkstančiai Amerikos gyventojų, kurių amžius svyravo nuo 57 iki 85 metų. Tyrimo rezultatas parodė, kad seksualinį aktyvumą įtakoja ne tiek amžius, kiek psichologinis nusiteikimas. Seksualiniu aktyvumu buvo laikomas bet koks abipusis aktyvumas, susijęs su seksualiniais kontaktais, nepriklausomai nuo to, ar partneriai patyrė orgazmą.

REKLAMA

Dauguma respondentų, patekusių į amžiaus kategoriją iki 74 metų teigė, kad per pastaruosius 12 mėnesių iki apklausos jie gyveno aktyvų lytinį gyvenimą, kuriame dalyvavo mažiausiai vienas partneris.

Trys ketvirtadaliai (73%) vyrų ir moterų, sulaukusių 57-64 metų ir daugiau nei pusė (53%) respondentų, sulaukusių 65-74 metų gyveno aktyvų lytinį gyvenimą arba teigė, kad jie tai darė.

Žmonių, sulaukusių 75-85 metų, tarpe net 26% teigė, kad užsiiminėjo seksu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Du trečdaliai respondentų, sulaukusių 65-74 metų, ir 54% 75-85-mečių nurodė, kad jie užsiima seksu mažiausiai 2-3 kartus per mėnesį.

Šiek tiek mažiau nei ketvirtadalis seksualiai aktyvių vyrų ir moterų, sulaukusių 70-90 metų teigia, kad jie mylisi kartą į savaitę arba dažniau.

Tiriant respondentų atsakymus buvo nustatyta, kad seksualiniu aktyvumu visada arba dažniausiai buvo laikomas vaginalinis seksas. Mokslininkų nuostabai dauguma respondentų (60% jauniausių ir 31% vyresnio amžiaus grupei priklausančių) praktikuoja ir oralinį seksą. Visų amžių moterys minėjo seksualinį aktyvumą kur kas rečiau nei vyrai ir dėl to, kad jos dažnai pergyvendavo savo partnerius. Maždaug pusė lytiškai aktyvių vyrų ir moterų kenčia mažiausiai nuo vieno negalavimo, susijusio su lytinėmis funkcijomis.

REKLAMA

37 proc. vyrų patiria erekcijos sutrikimų, o 43 proc. lytiškai aktyvių moterų skundėsi noro sumažėjimu. Praktiškai kas septintas apklausoje dalyvavęs vyras prisipažino, kad lytinei funkcijai pagerinti jis naudoja medicininius preparatus arba maisto papildus.

REKLAMA

Nesijuokime iš to, kad, neva, senukai tiesiog giriasi arba bando savo svajones pateikti kaip realybę. Visi mes anksčiau ar vėliau pasensime!

Mokslininkų kolektyvas teigia, kad apklausos metu taikyti metodai (interviu) „pripažinti pakankamai patikimais“ ir patvirtina, kad vyresnio amžiaus žmonės domisi seksu, praktikuoja jį, nors daugelis susiduria su lytinėmis problemomis, kurios neigiamai veikia sveikatą ir santykius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ričardas Sazmenas, nacionalinio senėjimo instituto socialinių tyrimų programos vadovas, pareiškė, kad šis tyrimas „pirmą kartą parodė, kad gyvenimo energija ir susidomėjimas lytiniu gyvenimu – dalykai, kurie iki šiol nebuvo laikomi svarbiomis vyresnės kartos žmonių gyvenimų sudedamosiomis dalimis, išlieka netgi sulaukus senyvo amžiaus“.

REKLAMA

Štai taip seksualiniu atžvilgiu jaučiasi pagyvenusieji Amerikos gyventojai. Aišku, jų gyvenimo kokybė leidžia jiems išvengti daugumos buitinių problemų, kurios naikina mūsų pensininkus. Mūsų pensininkams tikrai ne seksas galvoje – kad tik išgyventi nuo pensijos iki pensijos pavyktų, bet vis dėlto svarbiausia, kad žmonių noras siekti, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena, yra toks pats.

Siekti niekada nevėlu!

Mylėti ir būti mylimam, patirti džiaugsmą, kurį teikia dvasinis ir fizinis bendravimas, pratęsti savo jaunystę, pripildyti savo gyvenimą įvairiausių emocijų nori visi! Prisiminkime didžiojo išminčiaus Bernardo Šou žodžius: „Mes senstame ne todėl, kad senstame, o todėl, kad anksti nustojame mylėti“.

Mylėkime ir nesenkime!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų