• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smegenų veiklą tyrę neurobiologai nustatė, kad įsimylėjėliai praranda gebėjimą kritikuoti savo partnerius.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausi smegenų veiklos tyrimai liudija, kad iš tiesų įsimylėję žmonės praranda gebėjimą kritikuoti savo partnerius, tai yra, nesugeba pastebėti jų trūkumų. Tai patvirtina puikiai žinomą teiginį, kad meilė – akla, rašo Ispanijos dienraštis „El Pais“.

REKLAMA

Tai nutinka romantiškos ir motiniškos meilės atvejais, nes, pasak Barselonos Genomo reguliacijos centro neurobiologės Maros Dierssen, aktyvuojamos vienos ir tos pačios smegenų sritys. Tačiau įdomiausia tai, kad abi meilės „rūšys“ „išjungia“ už socialinius ir atskirtų žmonių vertinimus atsakingą smegenų dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to smegenyse pradedamas slopinti gebėjimas kritikuoti mylimus žmones. Pasak specialistų, tai būdinga ir žmonėms, ir gyvūnams. „Kai mes įsimylime, prarandame sugebėjimą kritikuoti savo partnerį, todėl tam tikra prasme galima tvirtinti, kad meilė yra akla“, - tvirtina neurobiologė, neseniai dalyvavusi rengiant paskaitų ciklą apie meilę, mokslą ir seksą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug metų vykdomi žmonių ir laboratorinių gyvūnų smegenų veiklos tyrimai padeda atskleisti naujų stebinančių dalykų ir meilės sferoje, pastebi dienraštis. Šie atradimai padeda atsakyti į esminius ir tuo pačiu mįslingus klausimus – kas vyksta mumyse, kai įsimylime, kaip su tuo susijusi smegenų veikla ir kodėl jaučiame – arba nejaučiame – seksualinę trauką?

REKLAMA

Neurobiologė Maras Dierssen tvirtina, kad meilė viso labo tik „cheminė dviejų žmonių priklausomybė“. Ji aiškina, kad iš tikrųjų įsimylėję žmonės patiria daug bendrų dalykų, tarp jų fizinę trauką, seksualinį alkį, afektą arba ilgalaikį prieraišumą. Šie jausmai mumyse sukelia ištisą virtinę sudėtingų cheminių reakcijų, dėl kurių išskiriamos įvairios medžiagos, tarp jų už patrauklumą atsakingas dopaminas ar įkyrias mintis skatinantis serotoninas.

Smegenų veiklos ir šių veiksnių tyrimai leido konstatuoti, kad įsimylėjusių vyrų ir moterų smegenys veikia skirtingai, ir kad galima moksliškai paaiškinti įvairius seksualinio patrauklumo lygius. „Paaiškėjo tam tikri lyčių skirtumai: vyrai yra labiau seksualūs, jie kur kas stipriau patiria seksualinio alkio jausmą, o moterys kur kas jausmingesnės“, - aiškina Mara Dierssen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų