• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naująjį „žalos be kaltės“ modelį gydytojų atstovai vertina kaip žingsnį į priekį, tačiau baiminasi, kad žmonės gali juo piktnaudžiauti.

Naująjį „žalos be kaltės“ modelį gydytojų atstovai vertina kaip žingsnį į priekį, tačiau baiminasi, kad žmonės gali juo piktnaudžiauti.

REKLAMA

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė sako, kad nuo sausio įsigaliojusioje naujoje tvarkoje nėra numatyta saugiklių, kurie nustatytų, kaip Komisija turi elgtis, jei pacientas bandytų pasipelnyti – dėl tos pačios situacijos prašytų skirtingu metu atlyginti skirtingas žalas.

„Pavyzdžiui, įvyko chirurginė operacija ir toliau įvyko kažkokia tai komplikacija. Tai galbūt jis vieną kartą kreipsis dėl chirurgo veiksmų, toliau, gavęs kompensaciją, galbūt jis sugalvos, kad galbūt ir anesteziologo kažkokie buvo veiksmai, kurie galėjo sukurti vieną ar kitą sąlygą komplikacijoms“, – BNS teigė Ž. Gudlevičienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia nenorįs tikėti, kad tokių piktnaudžiavimo atvejų bus, be to, ne visos žalos paaiškėja iš karto. 

REKLAMA
REKLAMA

„Žmogus turi neturėt, ką veikti, kad užsiimtų tokiais dalykais. Bus gal vienas ar du atvejai, kurie bandys sistema piktnaudžiauti“, – BNS sakė A. Veryga.

REKLAMA

„Supraskim, yra toks niuansas, kad žala juk gali išaiškėti ir vėliau. Kai ką pacientas iš tikrųjų gali pamatyt iš karto, o kai kurios žalos paaiškėti ne iš karto. Tai pacientas turi teisę kreiptis dėl tokios žalos atlyginimo, kuri buvo anksčiau nežinoma“, – pridūrė jis.

Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovė Gabrielė Mickutė tikisi, kad „žalos be kaltės“ modelis leis medikams jaustis drąsiau, atliekant sudėtingas procedūras, o dėl to pacientai greičiau sulauks gydymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai buvo ankstesnis įstatymas, kuomet grėsė kaltė, licencijų praradimai, gydytojai galbūt per dažnai kreipdavosi į kolegas, siųsdavo pacientus bereikalingai (antrai nuomonei gauti – BNS), nes galbūt galvodavo, kad jei kažkas pacientui atsitiks, tai grės jam teismai“, – BNS teigė G. Mickutė.

Lietuvos pacientų organizacijų atstovė Vida Augustinienė teigia, kad pokyčiai buvo reikalingi, tačiau galutiniai naująją tvarką bus galima įvertini tik po kurio laiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis (modelis – BNS) pradės veikti, tai tik tada bus galima įvertinti, ar pasiteisino tie lūkesčiai, ar ne, dabar sunku pasakyti“, – BNS sakė V. Augustinienė.

Nuo sausio pradžios įsigaliojo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos, vadinamasis „žalos be kaltės“ modelis. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nauja tvarka leis žmonėms greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją už jų sveikatai gydymo įstaigose padarytą žalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų