• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Onkologai ir plastikos chirurgai nusprendė kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, Ligonių kasą bei Seimo sveikatos reikalų komitetą, siūlydami įtraukti rekonstrukcines krūties operacijas po krūties vėžio gydymo į kompensuojamų paslaugų sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio "Respublika", kasmet Lietuvoje krūties vėžiu suserga 1200 moterų. Dėl šios ligos kasmet atliekama apie 1 tūkst. krūties operacijų, iš jų apie 400 - tausojančių operacijų, kai krūtis nepašalinama, ir apie 600 - kai krūtis pašalinama.

REKLAMA

Vilniaus universiteto (VU) Onkologijos instituto duomenimis, 80-90 proc. moterų iki 50 metų norėtų krūtų rekonstrukcijos operacijos, tačiau ne visoms moterims, kurioms pašalinamos krūtys, dėl ligos ypatumų gali būti atliekamos krūties atkūrimo operacijos.

Šiuo metu, pasak VU Chirurgijos klinikos vadovo Valerijaus Ostapenkos, krūties atkūrimo operacijos atliekamos 5-8 proc. dėl onkologinės ligos krūties netekusių moterų - tik tiek jų kreipiasi dėl tokių operacijų į onkologines įstaigas, kur šios operacijos atliekamos nemokamai, ir sugeba įsigyti implantą, kainuojantį apie 1,5 tūkst. ar daugiau litų. VU Chirurgijos klinikos vadovas Valerijus Ostapenka mano, kad apribojus moterų, kurioms tokios operacijos reikalingos, amžių galėtų būti kompensuojami implantai ir apmokamos operacijos.

V. Ostapenkos teigimu, JAV nuo 1998 metų priimtas federalinis įstatymas, pagal kurį draudimo kompanijos apmoka krūties rekonstrukciją.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų