Tad kokias gi 7 esmines su sveikata susijusias klaidas įvardino daktarai?
1. Geria pasibaigusio galiojimo vaistus.
Turbūt kiekvienam yra buvę situacijų, kuomet labai skauda galvą ir mirtinai reikia vaistų, tuomet netyčia aptinkate senas tabletes kažkur spintelės gale ir jas išgeriate. Atrodytų, lyg ir nieko tokio, tačiau pasibaigę galioti vaistai būna nebe tokie veiksmingi, o kartais ir smarkiai padidinti gliukozės kiekį kraujyje.
2. Nepastebite šalutinių vaistų efektų.
Kiek žmonių iš tikrųjų varginasi paskaityti visus šalutinius efektus išvardintus ant informacinio lapelio? Kaip teigia daktarai apie 40 % žmonių patiria tuos simptomus, tačiau jei jie nežymus, jie nekreipia į tai dėmesio. Taip sukeldami dar didesnių problemų.
3. Pamiršta išgerti vaistus.
Daugėlis žmonių kartas nuo karto tikrai pamiršta išgerti vitaminų, nors juos ir laiko visai po ranka. Tačiau neišgerti vitaminai – nėra tokia didžiulė problema, kaip pavyzdžiui, antibiotikai. Mat norint išgyti, būtina išgerti visa antibiotikų kursą, jei kelis kartus pamiršti tai padaryti bakterijos gali labai greitai atsisatyti.
4. Laiko vaistus vonios spintelėje.
Turbūt ne vienas laikote savo tabletes, vitaminus ir kitas medicinines priemones už veidrodžio vonioje. Juk tai taip patogu, ryte besiprausiant gali tiesiog išgerti tabletę, kuri yra po ranka. Tačiau tai yra viena didžiausių klaidų, kaip teigia daktarai, mat karšta ir garinga aplinka yra viena didžiausių kenkėjų. Net jeigu ir vaistai tvarkingai supakuoti, per aukšta kambario temperatūra juos gali paveikti. Pavyzdžiui pakaitintas aspirinas gali būti labai pavojingas skrandžiui.
5. Išsivalę dantis iškarto išskalauja burną.
Taip daro didžioji dalis žmonių, juk dažniausiai nėra laiko daryti kitaip. Tačiau, kaip teigia odontologai, jei išsivalius dantis iškart juos išskalauji labai smarkiai sumažini efektyvumą ir nuplauni visas gerąsias medžiagas, kurios yra dantų pastoje ir dar veikia tavo emalį. Lygiai taip pat su skalavimo skysčiu. Negalima jo naudoti iškart po dantų valymo. Geriausia šiuos produktus vartoti atskirai arba po kurio laiko.
6. Kerpa pleistrus nuo rūkymo per pusę.
Tie, kurie bando ar yra bandę mesti rūkyti, žino, jog specialūs pleistrai su nikotinu tai gali padėti padaryti puikiai. Tačiau dažnai žmonės daro vieną didelę klaidą: pajutę, jog galbūt doze yra šiek tiek per didelė jie perkerpa pleistrą per pusę. To daryti jokiu būdu negalima. Mat tai pažeidžia pleistro struktūrą ir jis nebėra toks veiksmingas.
7. Naudojate virtuvinius šaukštus matuoti vaistų dozėms.
Tikriausiai tai viena didžiausių klaidų, kurias daro kiekvienas apie tai net nesusimąstydamas. Mat, pasak medikų, net Mat, pasak medikų, net 50 % tėvų, kurie naudojo virtuvinius šaukštus pamatuoti lašelių, vaistų, sirupo dozę – duodavo vaistu per mažai arba per daug. Tokiu atveju geriausia yra naudoti specialius šaukštelius, kurie labai dažnai būna jau kratu su vaistais pakuotėje.