• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos televizija vis dar nėra palankiai nusiteikusi šalyje gyvenančių tautinių ir religinių mažumų atžvilgiu.

Tai paskelbė Didžiosios Britanijos lygybės ir žmogaus teisių komisijos pirmininkas Trevoras Phillipsas, televizijos kanalo „Channel 4“ užsakymu parengęs ataskaitą apie mažumų požiūrį į televiziją, rašo antradienio "Lietuvos žinios".

REKLAMA
REKLAMA

T.Phillipso tyrimo išvadose teigiama, jog mažumų atstovai nepatikliai žvelgia į televiziją, tariamai neatspindinčią šiuolaikinės Didžiosios Britanijos kultūrinės įvairovės.

REKLAMA

Apklausos respondentų įsitikinimu, stambiausi transliuotojai, tokie kaip BBC ir „Channel 4“, nors savo laidose ir bando atskleisti įvairovę, dažniausiai tai daro formaliai ir nukrypsta į stereotipus. Taip esą pateikiamas iškreiptas mažumų gyvenimo paveikslas.

T.Phillipso teigimu, transliuotojų patvirtinti dokumentai, turintys užtikrinti išsamesnį kultūrinės įvairovės atspindėjimą, ir sprendimų vykdymą prižiūrinčios institucijos nesugeba tinkamai atlikti savo funkcijų. Pagrindinė priežastis, tyrėjo manymu, yra ta, kad absoliuti dauguma vadovaujančių postų žiniasklaidoje vis dar priklauso baltiesiems britams.

REKLAMA
REKLAMA

T.Phillipsas ragina žiniasklaidos kompanijas susirūpinti įvardyta problema ir ieškoti būdų, kaip ją išspręsti. Visų pirma esą vertėtų pamąstyti apie specialių rėmimo fondų steigimą, o taip pat priimant sprendimus skatinti aktyviau dalyvauti mažumų atstovus.

„Channel 4“ atstovai jau pažadėjo išplėsti Aaqilo Ahmedo, kuris iki šiol buvo atsakingas už religines temas, įgaliojimus, paskirdama jį prižiūrėti visus su kultūrų įvairove susijusius klausimus.

2001 metų visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Didžiojoje Britanijoje 92,1 proc. visų gyventojų įvardijo save „baltaisiais“, ir 71,6 proc. - krikščionimis (15,5 proc. gyventojų neišpažino jokios religijos). Nors tikslesnių pastarojo meto duomenų nėra, galima spėti, jog didelis gimstamumas tarp mažumų bei imigracija iš naujųjų Europos Sąjungos šalių prisideda prie sparčiai besikeičiančios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų