Gyventojai gi bijo, kad naktį ištikus nelaimei iš toli važiuojančio greitosios automobilio gali ir nesulaukti, o ir sulaukus toli išvežtam bus viena bėda – kaip grįžti namo.
Pavyzdžiui Kazlų Rūdos ligoninėje stacionare dabar gydosi maždaug dešimtadalis miestelio gyventojų. Kiti važiuoja į Marijampolę ar Kauną. Daug skyrių čia jau uždaryta. Visgi šioje ligoninėje skubios pagalbos skyrius dar veikia. Jame per metus apsilanko apie 800 pacientų, 2–3 per vieną dieną.
„Pakelta labai aukštai kartelė skubios pagalbos skyriams, reikalavimai reikalauja investicijų. Tos investicijos tikrai labai didelės, tikino Kazlų Rūdos ligoninės vadovas Rolandas Vosylius.
Sveikatos ministerija rengia naują skubios pagalbos skyrių planą, kuris turėtų pradėti veikti po 7-erių metų. Pertvarką patvirtinus, ir čia, Kazlų Rūdoje, skubios pagalbos skyriaus gali nelikti.
„Kai kurioms įstaigoms apsijungus, kai kurioms tapus slaugos ligoninėmis, žinoma, kad ten skubios pagalbos skyriaus neliks, ir dabar turim tokių įstaigų, kur į skyrių per parą atvyksta 3 pacientai. Įsivaizduokit, ten ir kompetenciją išlaikyt, ir įrangą visą turėt brangią, sudėtingą, yra labai sunku“, teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Tup tarpu žinios apie ateities planus Kazlų Rūdos ligoninės pacientus neramina.
Išsamiau apie tai TV3 žinių reportaže: