Europos Sąjunga nieko nedaro, kai Estijos ir Latvijos politikai garbina nacizmą ir siekia peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo pasekmes, teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.
Berlyne praėjusią savaitę vykusioje Rusijos ir ES ekspertų konferencijoje Rusija akcentavo padėtį Estijoje.
"ES atstovams buvo nurodyta, kad tai, kas vyksta Taline, yra paskutinė grandis pastarųjų metų politikos, skatinančios nacistų ir jų parankinių heroizavimą bei vedančios į Antrojo pasaulinio karo pasekmių peržiūrėjimą", - sakoma Rusijos URM pareiškime.
"Briuselis nekreipia dėmesio į provokuojančią ir moralės normoms bei sveikam protui prieštaraujančią Talino ir Rygos liniją, įžeidžiančią ne tik Rusijos piliečių, bet ir visų prieš fašizmą bei ekstremizmą Europoje stojusiųjų jausmus", - apgailestauja Rusijos diplomatai.
Pareiškime taip pat pažymima, kad prieš manifestacijos dalyvius, kurie priešinosi Kario-išvaduotojo paminklo perkėlimui Taline, buvo panaudota neproporcingai didelė Estijos policijos jėga ir nehumaniški metodai.
Be to, Rusijos atstovai "argumentuotai kritikavo Latvijos ir Estijos valdžios kursą, nukreiptą rusakalbių mažumos diskriminavimo link, masinį nepilietybės konservavimą ir dirbtinį rusų kalbos išstūmimą".
Todėl "rusakalbiai Pabaltijo gyventojai lieka be darbo ir be visuomeninės perspektyvos, o tai kursto protesto nuotaikas ir kuria sprogią situaciją", - teigiama dokumente.
Rusijos delegacija paragino Europos Sąjungą "įvertinti tiek Estijos valdžios veiksmus vaikant demonstraciją, tiek ir tai, kaip Talino bei Rygos politika atitinka "bendrąsias vertybes ir principus". Mat būtent šiais principais ES primygtinai grindžia savo bendradarbiavimą su Rusija.