• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pirmadienį Austrijos mieste Grace su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais aptars pasirengimą atsisakyti sezoninio laiko.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pirmadienį Austrijos mieste Grace su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais aptars pasirengimą atsisakyti sezoninio laiko.

REKLAMA

„Šiemet Europos Sąjungos mastu surengtoje apklausoje dėl laiko keitimo net 84 proc. dalyvavusiųjų pasisakė prieš sezoninį laiko keitimą, todėl išties sveikintina greita Europos Komisijos reakcija ir atsižvelgimas į šalių gyventojų pareikštą nuomonę“, – sako R. Masiulis.

Šių metų vasarą Europos Komisija, atsižvelgdama į Europos Parlamento ir Lietuvos bei Suomijos prašymus, dėl sezoninio laiko keitimo surengė viešą ES gyventojų apklausą. Gauta apie 4,6 mln. atsakymų: 84 proc. respondentų pritarė, kad būtų atsisakyta laiko keitimo du kartus per metus, o 16 proc. apklausos dalyvių norėjo palikti galioti esamą sistemą.

Atsižvelgdama į viešosios konsultacijos rezultatus, rugsėjo viduryje Europos Komisija pasiūlė ES mastu panaikinti sezoninį, t. y. vasaros ir žiemos, laiko keitimą. Tai reiškia, kad laikrodžiai nebebūtų persukami viena valanda į priekį kovo mėnesį ir viena valanda atgal spalio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

ES valstybės narės turės pačios nuspręsti, kurį laiką – vasaros ar žiemos – jos norės pasirinkti nuolatiniu. Pasirinkdamos nuolatinį laiką, valstybės taip pat turėtų pasitarti ir suderinti savo pasirinkimą su kaimyninėmis šalimis.

REKLAMA

Šiuo metu dėl pasiūlymo vyksta derybos, nes ES valstybėms narėms ir Europos Parlamentui reikia sutarti, nuo kurių metų atsisakyti sezoninio laiko keitimo. Lietuva siekia, kad šis sprendimas būtų priimtas kuo greičiau.

Lietuvoje sprendžiant dėl nuolatinio vasaros ar žiemos laiko pasirinkimo numatoma atlikti visuomenės nuomonės tyrimą, surengti viešąsias konsultacijas, taip pat tartis su kaimyninėmis šalimis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu visoje ES laikas keičiamas dukart per metus: vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas paprastai galioja iki paskutinio kovo sekmadienio.

Žiemos ir vasaros laikas įvestas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų