Skrudintuvo dyžio prietaisas „Moxie“, esantis paties marsaeigio viduje specialiu „grąžtu“ pragręžia paviršių ir tiesiog ištraukia mėginį. Tuomet jis įdedamas į specialią kapsulę ir yra išsiunčiamas į Žemę tyrinėjimams. Tiesa, tai nereiškia, kad prietaisas planetoje surado deguonies. Marse atomosferą sudaro net 96 procentai anglies dioksido. Tad prietaisui tiesiog pavyko jį paversti deguonimi.
Iš viso jam pavyko pagaminti tiek deguonies, kiek pakaktų kvėpuoti 10 minučių vienam žmogui. Tačiau, anot NASA mokslininkų, tai gali padėti mokslinės fantastikos filmams tapti realybe – izoliuoti ir kaupti deguonį Marse, kad astronautai galėtų vaikščioti Raudonosios planetos paviršiumi.
Tiesa, deguonies reikia ne tik tam, kad žmonės planetoje kvėpuotų – jis būtinas ir norint užvesti raketas. Kad misijoje Marse galėtų pasivaikščioti keturi austronautai, reikėtų maždaug 7 metrinių tonų raketinio kuro ir per 3 kartus daugiau deguonies. Tad „Moxie“ laukia užimtos dienos – mat jam gali tekti pagaminti 25 ar daugiau metrinių tonų deguonies.