Keturių vaikų mamos laukia virtinė problemų: jos vaikai negalės lankytis kine, prekybos centre ar valgyti kavinėje.
Baiminasi dėl diskriminacijos mokykloje
„Aš manau, kad pritarti galimybių pasui (GP) įvedimui nuo 12-os metų turbūt gali tie, kurie neturėjo vaikystės. kai nuo 12 metų svarbu bendrauti, patirti, keliauti, megzti ryšius, santykius, o dabar visą tai iš vaiko atimti ir apriboti... Manau, kad tai nusikaltimas prieš vaikus“, – teigė marijampolietė.
Moteris neslepia susijaudinimo dėl to, kas laukia jo sūnaus, tačiau savo įsitikinimų keisti neketina.
„Mūsų sūnus po pamokų eina su draugais pavalgyti į kavinę, jis negalės eiti kartu su draugais, jis jausis atstumtas, atskirtas nuo bendruomenės, nuo draugų, tai trūksta žodžių“, – stebisi prieš skiepus nusistačiusi moteris.
Renatos sūnus, dvylikametis Ąžuolas irgi pritaria mamos pažiūroms. Vaikas geriau jau leis laiką be draugų, nei leisis skiepijamas.
„Aš dar iš vaikystės prisimenu, kaip man blogai būdavo po tų senųjų skiepų... Su ekskursijomis visa klasė važiuoja, o aš negaliu, nes draudžia ir pramogas“, – dabartine tvarka piktinasi dvylikametis Ą. Venslovas.
Ingrida Šimonytė sako, kad tik skiepyti vaikai grįš į įprastinį gyvenimą
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė girdėdama tėvų argumentus stebisi. Basomis kojomis prie valdžios institucijų mindžikuojančioms mamoms reiktų nešalti kojų, o rūpintis savo ir savo vaikų sveikata, pasiskiepyti nuo kovido ir grįžti į įprastą gyvenimą.
„Tėvai turėtų įvertinti tas rizikas, kurios kyla jų vaikų sveikatai, kitaip kažkokių pramogų gali tekti laukti tol, kol epidemiologinė situacija pasitaisys“, – tėvus perspėja premjerė.
Priekaištų iš nepatenkintų tėvų ir oponentų sulaukianti premjerė rodo į statistiką. Tarp visų kasdien skelbiamų naujų atvejų – trečdalis vaikų, deja, bet nepilnamečiai guldomi į ligonines ir į reanimacines palatas. Tačiau tėvams daug kas neaišku. Neaišku, kaip veiks toji tvarka ir kas bus, jei, tarkim, jų vaikas paims svetimą galimybių pasą ir nueis į kiną. Kas bus nubaustas – tėvai ar vaikai?
„Tai ne tik paaugliai, bet ir suaugę žmonės tuos dalykus daro ir atsako teisės aktų numatyta tvarka. Atsakomybė yra apibrėžta už svetimo dokumento naudojimą ir ji taikoma taip, kaip taikoma visa kita atsakomybė, priklausomai nuo to, koks yra pažeidėjo amžius“, – teigė I. Šimonytė.
Vaikams skiepytis trečiąja doze nereikės
Politikai nuleidę galimybių paso amžiaus kartelę šeimose esą įžiebė nesantaikos ugnį, kurioje verda iki tol nematytos dramos ir liejasi ašaros.
„Yra priešinami tėvai su vaikais, nes draugės dukra pareiškė, kad jeigu tu man neleisi skiepytis, tai aš nusižudysiu, tai pagalvokim mielieji, ką mes darome“, – šokiruojantį pavyzdį pateikė R. Venslovienė.
Tačiau vieną nuolaidą Vyriausybė nepilnamečiams paliko. Jiems skirtingai nei suaugusiems nereikės skiepytis trečiąja doze, tad galimybių pasas bus be galiojimo laiko.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: