„Žmogus – gamtos vaikas, todėl jį veikia visi gamtos reiškiniai. Bet aplink mus tiek daug šiuolaikinių technologijų, kad dažnai pamirštame prigimtį“, – pripažino Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius
Kiekvienas žmogus – individualus, todėl pilnatis kiekvieną veikia skirtingai. Vieni tampa ypač irzlūs, greitai supyksta, negali miegoti, jaučia nerimą“, – rašoma įraše.
Pasakė, kaip žmogų veikia pilnatis
„Pilnaties poveikis priklauso dar ir nuo to, dėl kokių sutrikimų kenčia žmogus. Jeigu jis serga depresija, nerimu, gali būti, kad tie simptomai, kuriuos jis jautė iki šiol, paaštrės.
Gydytojas psichiatras pabrėžė, kad pilnatis veikia ne tik tuos žmones, kurie kenčia dėl psichologinių sutrikimų arba psichikos ligų, bet ir pacientus, sergančius širdies ar kitų organų ligomis.
Patariama tinkamai pasiruošti miegui – nežiūrėti televizijos laidų, nesėdėti prie kompiuterio. Tiktų pasivaikščioti gryname ore, rami muzika, raminamoji arbata. Svarbiausia, kad žmogus nebijotų neigiamo pilnaties poveikio ir nemigos.
Be to, reikėtų atminti, kad sutrikdyti miegą gali ne tik neigiamos, bet ir teigiamos emocijos, jų perteklius“, – teigia Sveikatos radijas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!