Dažnas mūsų mėgsta skaniai pavalgyti. Ne gurmaniškai – tiesiog skaniai pavalgyti. Viskas, ko tam reikia (ir be ko, tai neįmanoma) – kokybiški švieži produktai. Tie, kurie yra atvežti iš kaimo, pagaminti mažame ūkyje savo rankomis ir su meile. Bet tokių produktų paieškai ir pirkimui esame priversti išleisti didžiąją laisvadienių dalį, pardavėjai turguje keičiasi, kainos irgi – ir ne į geresniąją pusę.
Tuo tarpu pradedame jausti, kad įprasti maisto produktai ne tik neteikia naudos, bet gali netgi pakenkti. Didžiuliai konservantų ir cheminių priedų kiekiai, esančių daugelyje produktų, sukelia ligas, alergiją, silpnina imunitetą. Apsipirkinėjant prekybos centruose mums nė į galvą nešauna, kiek veterinarinių vaistų liko paukštienoje, jautienoje ar piene, kiek beicų likučių liko kruopose, cheminių trąšų - bulvėse ir pan. Lietuvoje, sako, jog jau ir mėsos gaminių kai kurios įmonės neberūko dūmeliu, o mirko specialių medžiagų mišinyje...
Yra nemažai galimybių pasiekti ekologiškus ir natūralius produktus, bet daugeliui iš mūsų dėl įvairių priežasčių nėra patogu nusigauti iki ūkininkų turgelių ar kitų jų platinimo vietų. Vieni neturi kuo nuvažiuoti, kitiems sunku nešti, nelengva ir su mažyliais apsipirkti, be to, ir laiko pritrūksta. Rinkoje atsirado nauja paslauga – ekologiškų ir natūralių maisto produktų iš kaimo ir iš nedidelių ūkių pristatymas i namus. Interneto sklaida jau pasiekė tuos mastus, kai kiekvienas gali be sunkumų rasti viską, kas jam yra reikalinga - dabar ir užsisakyti tikro maisto į namus. Galimybė užsisakyti maisto produktų internetinėje svetainėje leidžia sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų, jie neišleidžiami kitoms, mums nereikalingoms, prekybos centruose siūlomoms prekėms pagal akcijas ar su nuolaidomis.
Siekiant patogumo yra sukurtos internetinės parduotuvės, kurios leidžia išsirinkti produktus iš pakankamai didelio asortimento. Kai kurios jų pristato produktus užsakymo pateikimo dieną, kitos kelis kartus per savaitę.
„Kadangi kai kurios prekės, pvz. pieno produktai, pradėdamos gaminti tik gavus kliento užsakymą, yra pakankamai sudėtinga „sustyguoti“ sklandų tiekimą,- teigia UAB „Gilės kromelio“ direktorius Nerijus Žukauskas.- Pristatant prekes kiekvieną dieną, produktus ūkininkams irgi tenka vežti kasdien. Bendradarbiaujant su mažais ūkiais, reikia nepamiršti, kad produkcijos jie turi labai ribotą kiekį“.
Mėgstantiems apžiūrinėti prekes, sužinoti apie jas daugiau, yra pateikta išsami informacija apie produkto kilmę: kokiomis sąlygomis auginami mėsiniai gyvuliai, kuo jie yra šeriami, kaip dirbama žemė, kokios trąšos naudojamos, kokie nitratų kiekiai yra daržovėse. Šiandien per internetinę parduotuvę galima užsisakyti beveik visą kasdienio vartojimo produktų asortimentą: kaimiškus kiaušinius, naminį pieną bei grietinę, gardžią uogienę, retą žvėrieną, avieną, duoną be mielių, konservuotus vaisius ir raugintas daržoves, ekologiškas daržoves, naminius pyragus bei rankų darbo virtinius, kaimiškus mėsos vyniotinius bei lietuviškų arbatžolių rinkinius ir t.t.
UAB „Tikras maistas“ vadybininkė Rasa Bartkienė teigia: „Svarbiausia – gamintojo testas. Mes patys važiuojame į kaimus ir ūkius ir ieškome geriausių. Mes kalbamės, fotografuojame, filmuojame, bet svarbiausia – ragaujame viską, ką mums siūlo ūkininkas. Jeigu mes matome ir jaučiame savo skrandžiais ir receptoriais, kad maistas, pagamintas čia yra vertas, kad jį pasiūlytume mūsų klientams, mes įtraukiame šį ūkininką į mūsų tiekėjų sąrašą, o jo produkciją į asortimentą. Žinoma, svarbu ir reikalingi įvairūs dokumentai, bet praktika rodo, kad tai yra reikalinga, bet ne svarbiausia. Svarbiau – kaip tie produktai atsiranda: pagal mūsų standartus – vištos turi būti laikomos lauke, o ne ankštuose narvuose, taip jos įgyja imunitetą ir ūkininkams nešauna į galvą duoti joms papildomai vaistų, skiepyti jas, o jų mėsa ir kiaušiniai būną vertingi ir tikrąja to žodžio prasme – „sveiki“. Be to, mes stengiamės dirbti su maloniais mums ir simpatiškais žmonėmis. Patikėkite – tai svarbu, ypač, kai kalbama apie žmones, kuriems mes patikime vieną svarbiausių mūsų poreikių – džiaugsmą ir pasitenkinimą maistu.“
Ūkininkų produkcijos vartojimas - yra dar viena galimybė remti smulkiuosius Lietuvos ūkininkus, suteikti jiems galimybę realizuoti savo gaminamą produkciją, plėtoti ūkį.