„Mes ėmėmės veiksmų, kad sustabdytume savo partnerystę su visais restoranais ir mažmeninės prekybos parduotuvėmis, kurias kontroliuoja arba remia Rusijos vyriausybė ar valstybė. Taip pat paprašėme visų savo prekybos partnerių Baltijos šalyse pašalinti iš „Wolt“ programėlės produktus, kurie yra pagaminti Rusijoje arba iš jos tiekiami, arba yra tiesiogiai susiję su Rusijos vyriausybe“ , – komentare BNS teigė „Wolt“ generalinė direktorė Baltijos šalyse Liis Ristal.
„Atsižvelgiant į šią informaciją, mūsų bendradarbiavimas su „Amber Food Group“ yra sustabdytas nuo balandžio 19 dienos. Artimiausiu metu platformoje neturėsime jokių grupės restoranų“, – pridūrė „Wolt“ vadovė.
Apie tai, kad stabdo partnerystę su „Amber Food“, trečiadienį BNS patvirtino ir „Bolt food“ atstovas.
„Situaciją dėl šios restoranų grupės stebėjome jau kurį laiką. Šiandien matome, kad esminių pokyčių šioje situacijoje nėra, todėl bendradarbiavimas buvo sustabdytas“, – sakė „Bolt Food“ vadovas Lietuvoje Justinas Bambalas.
„Kol nebus išsklaidytos bet kokios abejonės dėl ryšių su Rusija, galimybių grąžinti restoranus į „Bolt Food“ nematome“, – pridūrė jis.
„Amber Food“ grupės akcininkas ir vadovas Gediminas Balnis BNS komentarą žadėjo pateikti vėliau.
„Amber Food“ valdo G. Balnis ir netiesiogiai – per bendrovę „Deltos investicijos“ – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuriam priklauso 50 proc. „Vičiūnų grupės“ akcijų.
Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą ir Lietuvos bei kitų Vakarų šalių verslams masiškai traukiantis iš Rusijos, „Vičiūnų grupė“ pranešė stabdanti gamybą fabrike Tilžėje, o vėliau, sulaukusi kritikos patikslino, jog gamybą tęs, kol turės žaliavų, ir per kelis mėnesius parduos verslą. Jos produkcija iki šiol parduodama Rusijoje ir kitose Rytų rinkose.
„Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis interviu BNS teigė, kad skubotas pasitraukimas iš Rusijos sužlugdytų visą „Vičiūnų grupę“ – kreditoriai ir tiekėjai jos nebelaikytų patikima partnere.
„Amber Food“ valdo restoranus „Charlie Pizza“, „Sugamour“, „Manami“, „Katpėdėlė“, „La Crepe“, „Guacamole“ bei dar kelis prekės ženklus. 2020 metų pabaigoje ji turėjo 39 restoranus.