Posėdis vyks praėjus kelioms dienoms po to, kai per balsavimą dėl nepasitikėjimo nuo pareigų buvo nušalintas ministras pirmininkas Michelis Barnier.
Pastangos vyksta tuo metu, kai laikinieji ministrai stengiasi išsiaiškinti Prancūzijos 2025 metų finansus, ankstesnei administracijai žlugus dėl savo išlaidų mažinimo biudžeto plano.
„Tikslas – susitarti dėl metodo“, kaip sukurti naują vyriausybę ant nestabilių „pakibusio“ parlamento pamatų, vėlai pirmadienį sakė E. Macronui artimi asmenys.
M. Barnier palaikė konservatyvūs respublikonai ir E. Macrono centristų stovykla, tačiau netvirtam aljansui pritrūko bendros daugumos Nacionalinėje Asamblėjoje, kuri susiskaldžiusi į tris dalis su kairiojo sparno bloku NFP ir kraštutinių dešiniųjų partija „Nacionalinis sambūris“ (RN).
Neaišku, kaip lyderiai galėtų sukurti tvirtesnį pagrindą bet kokiai naujai vyriausybei.
Dauguma jų nenori eiti į kompromisus dėl tokių svarbių klausimų kaip praėjusiais metais priimta nepopuliari pensijų reforma, taip pat gadinti savo įvaizdžio rinkėjų akyse prieš galimus naujus rinkimus kitais metais.
„Nedalyvausime vadinamojoje nacionalinių interesų vyriausybėje su respublikonais, makronistais ar bet kuo kitu“, – pirmadienį pareiškė Žaliųjų partijos lyderė Marine Tondelier, kuriai antrino ir respublikonų vadovas Laurent'as Wauqiezas.
Vėlų sekmadienį socialistų lyderiai laiške E. Macronui pareiškė, kad yra atviri dialogui, kad „rastų išeitį iš šios aklavietės, kuri kenkia Prancūzijos visuomenei“.
Tačiau jie pridūrė, kad neprisijungs prie technokratinės arba tokios vyriausybės, kuriai vadovautų dešiniojo sparno ministras pirmininkas, ir paragino „iš tiesų pakeisti politinį kursą“ „pensijų, perkamosios galios ir mokesčių teisingumo“ klausimais.
Konservatyvaus laikraščio „Le Figaro“ skiltininkas Guillaume'as Tabard'as (Gijomas Tabaras) rašo, kad atstovų iš tiek daug skirtingų partijų sprendimas susėsti prie bendro derybų stalo rodo pažangą, palyginti su pirmaisiais E. Macrono bandymais rasti kompromisą po liepą vykusių pirmalaikių rinkimų.
„Tačiau jei pavyks pasiekti bent minimalų susitarimą tarp respublikonų ir komunistų, prireiks milžiniškų derybų, kurios užtruks daug dienų ar savaičių“, – pridūrė jis.
„Su pasitikėjimu duotas pažadas greitai pakeisti M. Barnier vėl bus sulaužytas“, – tęsė jis.
E. Macrono biuras, pripažindamas, kad pažanga vyks lėtai, nurodė, kad specialus biudžeto įstatymas, kuriuo siekiama, kad Prancūzijos valstybė galėtų toliau funkcionuoti, trečiadienį bus pristatytas laikiniesiems ministrams ir perduotas parlamentui.
Trys priemonės apima leidimą vyriausybei toliau didinti esamus mokesčius, kol parlamentarai patvirtins naują biudžetą, naujienų agentūrai AFP teigė šaltinis ministerijose.
Be to, valstybei ir socialinės apsaugos sistemai bus leista toliau skolintis finansų rinkose, kad būtų išvengta mokėjimų sutrikimų, pridūrė šaltinis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!