Jis tai rašo straipsnyje „Kaip pakeisti valdžią Rusijoje: pagrindiniai opozicijos uždaviniai“, kurį paskelbė „Gazeta.ru“.
M. Chodorkovskio nuomone, nuo rugsėjo 24 d., kai valdantysis tandemas paskelbė, kas eis į prezidento rinkimus, politinė situacija Rusijoje „kokybiškai pasikeitė“, ir todėl nevertėtų laukti „Vladimiro Putino sąstingio dešimtmečio“. Tai, kad V. Putinas „nusirita iki tiesioginio protestuotojų užgauliojimo“, reiškia, jog jis iš esmės pripažįsta, kad valdžia nėra tikra dėl savo perspektyvų, teigia M. Chodorkovskis. Paskelbtos reformos ir nuolaidos daugeliui atrodo imitacija, bet jeigu įstatymai dėl naujos partijų registravimo tvarkos ir gubernatorių rinkimų įsigalios iki gegužės, tai gali tapti „politinių kartų pasikeitimo katalizatoriumi“, tikisi jis.
Kad opozicija galėtų pasinaudoti šia situacija, M. Chodorkovskis iškelia jai septynis uždavinius. Pirma, jis pataria eliminuoti radikalius scenarijus, kurie diskredituoja pačią masinio protesto idėją ir yra naudingi V. Putino aplinkai. Antra, jis pažymi, kad masinių protestų organizatorių skilimas į „konkuruojančias firmas“, kurio siekia Kremlius, irgi neleistinas. Trečia, jis rekomenduoja tęsti taikias masines akcijas. Ketvirta, jo manymu, kovo 4 d. reikia ateiti balsuoti ir pamėginti pasiekti, kad prireiktų antrojo rato.
Penkta, M. Chodorkovskis mano, kad opozicija turi apsiriboti 2-3 naujomis partijomis, kurios pakeis pasenusias, ir nesteigti dešimčių nykštukinių partijų. Šešta, jis pataria opozicijai eiti į regionus - dalyvauti gubernatorių rinkimuose. Septinta, jo nuomone, svarbu panaudoti potencialą tų „formalių ir neformalių V. Putino komandos narių, kurie suvokia permainų būtinybę ir supranta, kad pagrindinis kandidatas į Rusijos prezidentus teisus anaiptol ne visais klausimais“.