• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Situacija dėl dėstytojų atlyginimų, palyginus su kitais sektoriais, nėra pati blogiausia, nes jiems atlyginimai kitąmet didės, kai kitose biudžetinėse įstaigose mažėja 12 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

Taip žurnalistams penktadienį Vilniuje piketuojant Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovams sakė švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

REKLAMA

„(Dėstytojų - BNS) atlyginimų kėlimas 5,6 proc., kai kitur (valstybinėse įstaigose - BNS) mažinamas, yra didelis Vyriausybės apsisprendimas. (...) Daug blogesnė padėtis kitų švietimo ir kultūros sistemos darbuotojų, kurių atlyginimai nėra keliami. Jų situacija tikrai bloga“, - kalbėjo N. Putinaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlys Vyriausybei pritarti nutarimui, kuriame bus numatyta per keletą metų atlyginimus dėstytojams padidinti 70-čia proc., atlyginimų augimo programą pratęsiant iki 2012 metų, o ne iki 2011 metų, kaip numatyta dabar.

Prie Vyriausybės piketavusios LAMPSS vicepirmininkas Vaclovas Kubilius atkreipė N.Putinaitės dėmesį į sunkią studijas aptarnaujančio personalo padėtį, nuo kitų metų atlyginimus jiems mažinant 12 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Studijas aptarnaujančiam personalui sumažinus algas 12 proc., bus labai sunku, o diferenciacija tarp jų ir dėstytojų dar labiau padidės“, - sakė V. Kubilius.

N.Putinaitė pabrėžė, kad padėtis nelengva visai Lietuvai, o universitetai gali perskirstyti savo biudžetą, ir, jei dėstytojai sutiktų, jų algų didėjimo sąskaita nemažinti atlyginimų aptarnaujančiam personalui.

REKLAMA

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo organizuotame pikete buvo reikalaujama vykdyti ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimą kitąmet padidinti dėstytojų atlyginimus 20 proc.

Pikete dalyvavo Kauno technologijos universiteto, Lietuvos veterinarijos akademijos bei Šiaulių universiteto atstovai - iš viso devyni asmenys, todėl leidimo piketui nereikėjo.

REKLAMA

Ketvirtadienį LAMPSS buvo taip pat surengusi piketą, kuriame dalyvavo 9 Klaipėdos universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai, LAMPSS bei Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPSS) atstovai.

Penktadienį išplatintame ŠMM pranešime spaudai pažymima, kad 2007-2008 metais mokslo ir institucijų darbuotojų darbo užmokestis buvo didinamas tris kartus, panaudojant ir 5,5 mln. litų iš privatizavimo fondo. Šių metų trečią ketvirtį, rašoma pranešime, vidutinis dėstytojo atlyginimas valstybiniame sektoriuje siekė 2 693,8 lito ir viršijo vidutinį darbo užmokestį. 2008 m. dėstytojų ir mokslo darbuotojų darbo užmokesčio didinimui iš biudžeto buvo skirta 88,7 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusi Vyriausybė šių metų gegužę patvirtino Mokslo ir studijų institucijų darbuotojų - jų vadovų, pavaduotojų, mokslo darbuotojų ir dėstytojų - darbo užmokesčio didinimo 2009-2011 metų programą, pagal kurią minimų pareigybių atstovų atlyginimai turėjo pakilti 70 proc. Nuo 2009-ųjų Vyriausybė buvo nutarusi atlyginimus kelti 20 proc., tam biudžeto projekte buvo numatyta per 100 mln. litų.

Seimo svarstomame naujosios Vyriausybės patikslintame biudžeto projekte kitąmet numatytas 5,6 proc. dėstytojų algų kilimas. Kitų valstybinių įstaigų darbuotojų algas numatoma mažinti 12 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų