• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odos specialistė apie silpnus nagus papasakojo viską. Štai kodėl jums vis lūžinėja nagai, ir ką daryti.

Odos specialistė apie silpnus nagus papasakojo viską. Štai kodėl jums vis lūžinėja nagai, ir ką daryti.

REKLAMA

Pavargote nuo vis lūžinėjančių nagų? Silpni nagai gali pakenkti pasitikėjimui savimi, nes vis galvosite, kaip atrodo jūsų rankos. Deja, tai taip pat yra paprasčiausiai nepatogu, rašoma dailystar.co.uk.

Todėl stiprinkite odeles aplink nagus ir aplink jas esančią odą – kaip tai daryti, pataria Patricia Boland.

„Colorescience“ dirbanti odos specialistė atskleidė keletą būdų, kaip visuomet džiaugtis dailiais ir gražiu manikiūru padabintais nagais. Jos patarimų tarpe – daugiau geležies turinčių maisto produktų ir pirštų drėkinimas. Laikykitės septynių jos patarimų ir nagai nustos lūžinėti.

Septynios priežastys, dėl kurių lūžinėja nagai: ekspertės nuomonė

1) Nagų lako valiklis

Nagai gali lūžinėti dėl netinkamų jų priežiūrai naudojamų priemonių. Patricia sako: „Prastos kokybės pigūs nagų lako valikliai kenkia nagams. Juos naudojant laką nuvalyti ne tik yra sunkiau, bet jie taip pat džiovina nagus ir šalina drėgmę, o dėl to nagai susilpnėja ir ima lūžinėti. Jei naudojate nagų lako valiklį, būtinai pasirinkite patikimą prekės ženklą ir nenaudokite jo per daug. Acetonas dažnai sausina nagus, todėl venkite šį ingredientą turinčių valiklių.“

REKLAMA
REKLAMA

2) Geležies trūkumas

Nagai gali kentėti ir todėl, kad organizmui trūksta maistingųjų medžiagų. Patricia pastebi: „Nagai gali būti silpni dėl nepakankamo geležies kiekio ar anemijos. Geležis padeda formuotis hemoglobinui – tai molekulė, kuri deguonies kupinus raudonuosius kraujo kūnelius neša tiesiai į nagus. Be hemoglobino nagai sunkiai auga. Rekomenduojama valgyti daug geležies turinčio maisto – špinatų, juodojo šokolado ir baltųjų pupelių.“

REKLAMA

3) Dehidratacija

Jei negaunate pakankamai vandens, nenuostabu, kad oda ir nagai yra sausi. Odos priežiūros ekspertė priduria: „Jei negeriate pakankamai vandens, kenčia visas organizmas, įskaitant ir nagus. Nepakankamas vandens kiekis, tiesą sakant, yra pagrindinis daugelio nagų lūžinėjimo atvejų faktorius, todėl per dieną geriausia išgerti reikiamą kiekį vandens – tai yra maždaug devyni puodeliai.“

4) Nenaudojate drėkinamojo kremo

Kitas būdas palaikyti odelių aplink nagus drėgmę – kasdien naudoti rankų drėkinamąjį kremą. Patricia pastebi: „Nagams drėgmės reikia ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Geriausia dienos metu rankas temptis drėkinamuoju kremu. Kremą nešiokitės rankinėje arba laikykite jį savo darbo stalo stalčiuje ir tepkitės juo, kai tik jį prisimenate, ypač nusiplovę rankas.“

REKLAMA
REKLAMA

5) Per daug vandens

Rankas dažnai plautis yra svarbu higienos sumetimais, bet pasistenkite per dažnai ir per ilgai rankų vandenyje nemirkyti. Dėl per didelio vandens kiekio nagai gali išsausėti, ir dėl to imti lūžinėti. Odos priežiūros ekspertė sako: „Pavyzdžiui, indų plovimas gali nagams padaryti žalą, kadangi indų plovikliuose esantys muilai ir tirpikliai sausina nagus. Paprasta išeitis iš šio namų ruošos darbo pašalinio poveikio yra plaunant indus mūvėti pirštines, kurios nagus saugo nuo žalingų chemikalų bei nuo išsausėjimo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6) Per dažnas manikiūras

Nors galimybė lūžinėjančius nagus paslėpti po dirbtiniais gali būti viliojanti, tai problemą tik pasunkina. Patricia sako: „Jei esate nagų fanatikė, gali būti sunku atsisakyti kasmėnesinio ar dar dažnesnio manikiūro! Jei nagus nuolat puošiate akriliniu ar geliniu manikiūru, tai gali pakenkti nagų pagrindui ir dėl to nagai gali susilpnėti bei imti lūžinėti. Stenkitės manikiūro nesidaryti dažniau, nei kas keletą mėnesių – vietoj to naudokite nagų stiprinamąsias priemones, kad jie atsistatytų ir grįžtų į natūralią būseną.“

REKLAMA

7) Lupinėjate nagų laką

Nusilupti nagų laką yra malonu, bet tai kenkia nagams. Odos priežiūros ekspertė paaiškina: „Kai nusilupate nagų laką, gelinį ar įprastą, pašalinate ne tik lako sluoksnį, bet viršutinį nago sluoksnį – todėl nagas lieka plonesnis. Jei matote, kad lakas pradėjo lupinėtis, kuo greičiau jį pašalinkite nagų lako valikliu, kad nekiltų pagunda jo nusilupti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų