Dviejų dalių muzikinė komedijoje vaidina, šoka ir dainuoja:
VEIKĖJAI (VIP):
Hubertas (buvęs aktorius, buvęs hipis. Buvęs daug kuo) - Giedrius SAVICKAS, Sakalas UŽDAVINYS, Juozas GAIŽAUSKAS
Kėša (ne)laimingiausias tapytojas visame mieste) - Džiugas SIAURUSAITIS
Benas (keliautojas, pasaulio pilietis) - Leonardas POBEDONOSCEVAS
Ina (šokėja) - Gintarė LATVĖNAITĖ
Emutė (kavinės šeimininkė, vietinės bohemos „motina“) - Rasa RAPALYTĖ, Eglė MIKULIONYTĖ
Viktoras Iljičus Maksimavičius (milijonierius, draugas iš Rusijos) - Irmantas JANKAITIS
Boria ir Fedia (šaunūs vyrukai iš Rusijos miškų, draugai) - Simas LINDEŠIS ir Tomas DAPŠAUSKAS
Juozas (pianistas, profesorius) - Darius RAKAUSKAS
Ieva (Juozo žmona) - Lina RASTOKAITĖ
Magdalena (pozuotoja, kavinės talismanas) - Eglė MIKULIONYTĖ, Vesta GRABŠTAITĖ
Italų turistų grupelė - Sandra KNIAZEVIČIŪTĖ, Andrius KANDELIS ir kt.
A.Kandelis
PREMJERA! Naujai sukurtas originalus lietuviškas muzikinis spektaklis!
Tai įspūdinga garsių Lietuvos teatro aktorių, šokėjų, dainininkų atliekama žaisminga muzikinė komedija apie meilę, bohemą, pinigus, apsimetimą, apie vyrų ir moterų intrigas, jų paradoksalius santykius, meilės deficitą...
Žiūrovus miuziklas patrauks jame plėtojama intriga, žaismingumu, spalvingais personažais, nestandartiniais kūrybiniais sumanymais, aukščiausios prabos aktorinių vaidmenų perliukais, abejingų nepaliks gausybė spektaklyje skambančių aistringų, lyriškų ir nuotaikingų dainų.
Šis „gyvo“ garso muzikinis spektaklis savo dvasia galėtų tapti lyg žymiojo „Mulen Ružo” istorijos lietuviškuoju analogu perkeltu į nūdieną, kuriame žiūrovai atpažins šiandienos Lietuvos gyvenimo realijas bei veikėjus.
Veiksmas vyksta gatvėj Be Pavadinimo, kavinėj „Love & Peace!“ ( „LOP!“ )
Nežinomi XXI a. menininkai, neatrasti menininkai, prarasti menininkai, aktoriai, šokėjai, poetai, hipiai, dizaineriai bei kiti plataus profilio artistai kiekvieną dieną renkasi nerūpestingoje bohemiškoje kavinėje „LOVE & PEACE“ (LOP) ir toliau skandina ją vis didesnėse skolose.
Kas išgelbės šią linksmą keistuolių ir švaistūnų bendruomenę nuo bankroto? Gal verslininkas pavarde Viktoras Iljičius Maksimavičius? O gal meilė?
L.Rastokaitė
Kūrybinė grupė:
REŽISIERIUS – Mantas Verbiejus
SCENARIJUS, LIBRETAS – Agnė Dilytė
KOMPOZITORIUS – Antanas Jasenka
DAILININKĖ – Inga Kažemėkienė
CHOREOGRAFIJA – Sandra Kniazevičiūtė,Vesta Grabštaitė
GARSO REŽISIERIUS – Giedrius Ūsas
DAILININKAS-APŠVIETĖJAS – Dmitrijus Bojarinas.
PIRMOJI PREMJERA:
kovo 14 d. ir 15 d. 18 val. „Girstučio“ rūmuose, Kaunas
Bilietai parduodami:
„Girstučio“ rūmų kasoje (Kovo 11-osios g. 26, Kaunas. Kasos tel. 837 454480)
Visose tinklo BILIETAI.LT kasose bei internetu www.bilietai.lt
Kovo-balandžio mėnesiais vyks tęstinis pristatomasis miuziklo turas didžiuosiuose Lietuvos miestuose
(Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Mažeikiai, Utena, Ukmergė ir kt.)
Dž.Siaurusaitis
Aktoriai apie darbą spektaklyje
Leonardas Pobedonoscevas:
„Kol kas dar esu kūrybinėse paieškose. Man labai svarbu, kad kartu dirbantis kolektyvas tikrai „fainas“. Vertinu ir gerą muzikinį spektaklio apipavidalinimą. Pastatymo nevadinčiau miuziklu, nes jame – labai daug vaidybos. Tiesa, aš dainuosiu pirmą kartą. Papildomai mokausi pats – skiriu tam dėmesio. Aplinkiniai sako, kad gerai dainuoju, bet nesu savimi patenkintas.
Džiaugiuosi atradęs kokybišką lietuvišką pjesę: ją pradėdamas skaityti tikėjausi vieno, o sulaukiau visai ko kito“.
Irmantas Jankaitis:
„Ar susigyvenau su vaidmeniu? Jūs juokaujate? Tas atsitiks tik po kokio dešimto spektaklio.
Na, bet kolektyve daug entuziazmo, visi džiaugiasi vienas kitu
Man spektaklyje teko blogiečio vaidmuo. Kaip visada. Stengsiuosi parodyti, kad ir tokie žmonės gali turėti sąžinės, širdį.
Pastatymą vadina muzikiniu spektakliu. Man jis labiau primena miuziklą, nors aktoriai daug ką perteikia ir žodžiais. Net neabejoju, jog vieniems po premjeros truks daugiau muzikos, kitiems – vaidybos. Kiekvienas ieškos savo, norės kažko daugiau – arba dainų, arba tekstų. Bet dabar muzikiniai spektakliai yra populiarūs. O muzika jame tikrai gera, man patinka“.
Džiugas Siaurusaitis:
„Visu pirma, prieš sutikdamas repetuoti, pasiklausiu su kokia aktorių grupe reikės repetuoti. Dažniausiai tai nulemia apsisprendimą, sutikti ar ne. Pati pjesė, scenografija, kostiumai ir t.t. yra antraeiliai dalykai. Kiekvienas vaidmuo gali būti įdomus, iš bet kokios pjesės galima padaryti šedevrą, bet kokį kvailą tekstą galima paskaityti genialiai. Svarbiausia, kad pats komfortiškai jaustumeisi tarp žmonių su kuriais dirbi. Jeigu man nepatiktų aktorių komanda, atsisakyciau vaidinti ir Hamletą, o su gera chebra, galėčiau repetuoti bet ką.
Kiekvienas darbas yra išskirtinis ir kitoks. Gal įdomu dirbti su režisieriumi, su kuriuo dar nėra tekę repetuoti, nes su daugeliu kolegų, jau dirbam nebe pirma kartą. Gal įdomu, kad pjesė lietuviška, bet ne "Amerika pirtyje", o nauja, moderni, ne per daug “meniška” :) Savo vaidmeniu irgi patenkintas. "Kieša" yra toks laisvas menininkas ir bendrauja daugiausiai su savim, todėl kurdamas personažą turiu daugiau laisves. O šiaip, daugiau nieko nežemisko nėra“.
Eglė Mikulionytė:
„Visada palaikau kūrėjus, lietuvius-kūrėjus, kurie rašo. Tai tarsi nykstanti rasė, kurią reikėtų įtraukti į nykstančiųjų gretas. Muzikinis spektaklis. Man tai naujove. Lengvumą ir paprastumą – sunkiausia atrasti“.
Gintarė Latvėnaitė:
„Man visada buvo įdomu save išbandyti muzikiame projekte. Esu iš muzikalios šeimos, tai muzika man yra ne naujiena. Labai džiauguosi aktorių kolektyvu. Su kai kuriais iš jų dar neteko dirbti. Džiaugiuos šia galimybe. O kiekvienas naujas kuriamas vaidmuo, visada yra kaip iššūkis”.
Simas Lindešis:
„Sutikau, kadangi man pirmiausia buvo artima dirbti su visa kūrybine grupe. Tai žmones kuriuos žinau, puikūs aktoriai, šokėjai, choreografai, tikri savo sričių profesionalai. Kai sužinojau, kad teks dirbti su tokia komanda, sutikau, net dar nezinodamas apie ką bus spektaklis. Tai manau buvo mano pagrindinis aspektas, kodėl aš čia. Kuo išskirtinis šis spektaklis man? Na nežinau ar šis darbas skiriasi nuo kažkokių kitų darbų. Visuose reikia dirbti, ieškoti, stengtis ir kalbetis. Na skiriasi tuo, kad reikia dirbti labai iš peties. Laiko nėra daug, o medžiaga savaime nepasistato. Pati pjese labai mūsiška, tai man pasirodė visai įdomu, dar nėra tekę vaidinti tokio tipo spektaklyje-miuzikle, patirtis, tai man labai svarbu“.
L.Pobedonoscevas
Spektaklio režisierius Mantas Verbiejus:
„Koks bus Jūsų išskirtinumas. Juk dabar Lietuvoje – apstu naujų spektaklių, miuziklų, muzikinių spektaklių?“, - paklausėme „LOVE & PEACE" arba mums bankrotas" režisieriaus Manto Verbiejaus.
„Tai – išskirtinai lietuviškas kūrinys. Muziką kūrė žymus teatro muzikos kūrėjas Antanas Jasenka. Pjesę rašė kaunietė, gyvenanti čia ir dabar, žinanti, kas kiekvienam iš mūsų aktualu, žavu, įdomu, skauda...“, - nedvejodamas atsakė režisierius, pridurdamas, kad jam itin lengva dirbti su profesionalia, atsakinga aktorių komanda.
Anot M. Verbiejaus, kviečiant aktorius vaidinti bene pirmiausia iš jų sulaukta klausimų apie statomo kūrinio gilumą: „Tiek man, tiek vaidmenis atliekantiems asmenims buvo svarbu, jog komedijos elementų turintis muzikinis spektaklis netaptų banaliu arba vienu iš daugelio pastatymų“.
Pasitelkiant aktorių profesionalumą ir išmonę, nesudėtingą kūrinio tekstą bandoma paversti daugiaplaniu, prasmingu.
„Judesiais, išraiška, improvizacijomis galima tekstui suteikti skonį, veidą, atspalvį. Tai, ką nori. Bet tokius dalykus gali daryti tik dirbdamas su aukščiausio lygio aktoriais“, - dėstė M. Verbiejus.
Režisieriaus tvirtinimu, tiek jį, tiek kūrybinę komandą žavi muzika, skambanti spektaklyje. Todėl aktoriai mielai ėmėsi ne tik jiems įprasto darbo – vaidybos, bet ir dainavimo. Aktoriai šiame muzikiniame spektaklyje turi įdėti daug pastangų ir parodyti maksimalų meistriškumą, kadangi be įprasto vaidmens kūrimo ir dainavimo jiems tenka mokintis ir šokio pamokas, kurias jiems veda gerai žinomi ir pripažinti šokio meistrai Sandra Kniazevičiūtė ir Andrius Kandelis.
„Tikime, kad publika įvertins tai, ką pamatys ir išgirs. Mano nuomone, muzikinio spektaklio dainos vertos būti įrašytos ir išleistos kompaktiniame diske“, - įsitikinęs M. Verbiejus.
Nors spektaklio repeticijos vyksta sklandžiai, o jo premjera Kaune numatyta kovo mėnesį, režisierius pasakoja, kad neapsieita ir be incidentų – Huberto, buvusio hipio ir aktoriaus, vaidmens atlikėjęs po ilgų ieškojimų surastas tik iš trečio karto. Tikimės, kad trečiasis Hubertas taps tuo tikruoju ir nebebus keičiamas”. Vaidmeniui patvirtintas Vilniaus mažojo teatro aktorius Giedrius Savickas, žiurovam galbūt labiau atpažystamas iš seriale „Moterys meluoja geriau“ atliekamo Kovaldo vaidmens.
M. Verbiejus pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo, kad jo “diriguojamos” komandos tikslas yra sukurti žiūrovams artimą reginį, neleisiantį salėje žvilgčioti į laikrodį ar užmigti.
Tai apie ką vis dėlto spektaklis? „LOVE & PEACE" arba mums bankrotas", pasak kūrėjų, tai muzikinė komedija apie meilės deficitą ir kiekvieno žmogaus meilės paieškas.