Gegužę buvęs legendinės Niujorko andegraundo grupės „The Velvet Underground“ vokalistas, gitaristas ir dainų autorius, JAV menininkės ir muzikantės Laurie Anderson vyras, fotomenininkas Lou Reedas tapo dar viena roko ikona, įsiveržusia į palydovinį radiją.
Kartu su prodiuseriu Halu Willneriu (kuris taip pat bendradarbiavo su Reedu kuriant pastarąją naują koncertinę dokumentinę juostą „Berlin“) jis veda kassavaitinę laisvo formato laidą „New York Shuffle“ palydovinio radijo stoties „Sirius“ eteryje. „New York Magazine“ kultūros blogo „Vulture“ korespondentas Andrew Goldsteinas kalba su veikliu menininku apie šią laidą, kurioje skamba eklektiškas muzikinis mišinys (nuo „Animal Collective“ iki Ornette’o Colemano, Solomono Burke’o ir„Peaches“), ir – ne taip sėkmingai – apie Reedo finansinius interesus ne pačius geriausius laikus išgyvenančioje „Sirius“ kompanijoje.
Kaip gimė ši laida? Ar „Sirius“ generalinis direktorius Melas Karmazinas vaišino jus vakariene ir vynu?
Aš visada norėjau turėti savo radijo laidą. Kalbėjau su Halu Willneriu apie galimybę rengti tokią laidą, kokios anksčiau skambėdavo Niujorke, kai žmonės tiesiog grodavo tai, kas jiems patikdavo. Dariau tai, kai buvau studentas. Man patiko būti diskžokėju. Manau, kad radijas yra nuostabus dalykas – aš pats išmokau groti klausydamasis jo. Klausydavausi „The Sound of the Hound“, „Magnificent Montague“, „Alan Freed“ ir panašių žmonių.
Kokią klausytojų auditoriją įsivaizduojate, kai vedate laidą? Iš priemiesčių į darbą važiuojantį Steiten Ailendo gyventoją?
Jūs juokaujate?
Ta prasme, yra tūkstančiai žmonių, kurie tai daro. Mes tiesiog grojame muziką ir manome, kad tai yra puiku. Pavyzdžiui, klausiausi termenvokso garsų kompanijos „Moog“ išleistame demonstraciniame DVD rinkinyje ir noriu tai pagroti klausytojams, nes ši muzika yra pritrenkiančiai graži. Neseniai klausiausi grupės „The Books“, skamba pakankamai gerai. Ar štai Willneris pagrojo nuostabų seną Solomon Burke takelį. Fantastika. Būtų juk puiku, jei šimtai žmonių taip grotų muziką eteryje ir supažindintų tave su tikrai gerais šmotais.
Jūsų laida vadinasi „New York Shuffle“. Kadangi muzika pastaruoju metu migravo iš įrašų parduotuvių ir radijo stočių į palydovinį radiją ir internetą, ar vis dar prasminga kalbėti apie tokį dalyką, kaip „Niujorko skambesys“?
Manau, šiandien geriau kalbėti apie „Bruklino skambesį“. Ši muzika jau nebe iš Niujorko; ji visa sukurta Brukline. Keliauju į Brukliną, kai noriu pasiklausyti muzikos. Dauguma muzikos, kurią grojome, kaip vėliau išsiaiškinome, buvo iš Bruklino.
Akivaizdu, kad muzikos industrija išgyvena sunkų laikotarpį – įrašų kompanijos ir muzikos parduotuvės visoje šalyje baigia savo veiklą viena po kitos. Koks šiandien yra radijo vaidmuo?
Radijo stotys turėtų atkreipti dėmesį į tai, ko žmonės iš tikrųjų nori klausytis, ir atsisakyti konservatyvios grojaraščių politikos. Štai ką aš manau. Nesu tas, kurio dažniausiai prašoma patarimų, kaip padaryti pinigus.
Tikimasi, kad po artėjančio „Sirius“ susijungimo su „XM“ (kita palydovinio radijo kompanija – vert. past.) padidės kompanijos pajamos. Ar turite kiek nors šios kompanijos akcijų?
Ar esi visiškas s**ingalvis? Aš tau pasakoju tiesą apie muziką, o tu manęs klausi apie akcijas prakeiktoje radijo kompanijoje? Tu esi prakeiktas š**o gabalas. Ar aš nusipelniau tokių klausimų?
Gerai, tęsiame toliau. Pasirodė jūsų filmas, turite savo radijo laidą, greitai bus išleistas fotodarbų albumas. Ar planuojate išleisti naują muzikiniu įrašą?
Ne. Nieko tokio, apie ką norėčiau dabar kalbėti. Ate.