JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) Kosminių orų prognozės centras perspėjo, kad galingas žybsnis Saulėje gali sutrikdyti Londone vasarą vyksiančių Olimpinių žaidynių transliacijas.
JAV specialistai būgštauja, kad dėl prastos NASA palydovo ACE (Advanced Composition Explorer), laiku perspėjančio apie didelės energijos dalelių srauto artėjimą prie Žemės, techninės būklės pranešimas apie gresiantį pavojų mūsų planetos palydovinio ryšio ir TV transliacijų sistemoms gali būti gautas pavėluotai ar išvis negautas.
ACE palydovas skrieja maždaug 1,6 milijono kilometrų atstumu nuo Žemės ir gali įvertinti eilinio žybsnio Saulėje galingumą ir potencialaus pavojaus mastą. Laiku gavus jo pranešimą apie po kelių dienų Žemėje kilsiančią stiprią magnetinę audrą, galinčią sutrikdyti elektros tinklų, palydovinio ryšio bei kosminės navigacijos sistemų funkcionavimą, galima imtis atitinkamų priemonių ir sumažinti gresiančią žalą.
NOAA darbuotojai atkreipia dėmesį, kad 1997 m. paleisto ACE palydovo techninė įranga jau yra susidėvėjusi, o pakeisti jį nauju kosminiu aparatu būtų galima tik per 2 metus. Saulei artėjant prie savo 11 metų ciklo aktyvumo viršūnės per artimiausius metus galima laukti itin stiprių magnetinių audrų, mano mokslininkai.
Sario universitete (D. Britanija) dirbantis fizikas Alanas Woodwardas net perspėja apie Olimpinių žaidynių Londone metu (nuo liepos 27 iki rugpjūčio 12 d.) galintį nutikti katastrofišką netikėtą įvykį, kuris vadinamas Juodąja gulbe (Black Swan), praneša Spacedaily.com. Toks įvykis buvo nutikęs praėjusių metų kovą, kai Japonijai netikėtai smogė nepaprastai galingas cunamis. A. Woodwardas tokio įvykio galimybę Londono olimpiados dienomis sieja su itin išaugsiančiu Saulės aktyvumu. Heliofizikai šią vasarą prognozuoja rekordinį Saulės aktyvumą ir labai galingus žybsnius mūsų žvaigždėje, kurių poveikis gerokai pranoks neseniai Žemę pasiekusią magnetinę audrą.
A. Woodwardo teigimu, kad įsivaizduotume tokių žybsnių metu išmetamos energijos mastą, reikia pasakyti, kad jis gali prilygti 160 milijardų tonų trotilo sprogimui. Žemę po tokios audros Saulėje pasiekęs plazmos debesis gali nutraukti elektros tiekimą ir radijo ryšio sistemas.
JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos mokslininkai prognozuoja, kad didžiausio intensyvumo magnetinės audros Saulėje kils 2013 metais.