Jis distanciją įveikė per 2 valandas 1 minutę 25 sekundes. Kenijietis užtikrintai aplenkė tautietį Geoffrey Kamwororą (2:04:23) bei etiopą Tamiratą Tolą (2:04:59).
K.Kiptumo rezultatas – antras maratono bėgimo istorijoje. Greitesnis oficialiose varžybose yra buvęs tik pasaulio rekordininkas Eliudas Kipchoge iš Kenijos (2:01:09). Beje, 2019 m. E.Kipchoge „Ineos 1:59 Challenge“ renginyje maratoną nubėgo per 1 val. 59 min. 40.2 sek. ir pasiekė Gineso pasaulio rekordą. Tiesa, tarptautinė lengvosios atletikos federacija šio rezultato nepripažįsta kaip pasaulio rekordo, nes minėtame renginyje E.Kipchoge neturėjo varžovų, vadinamieji „zuikiai“ trasoje vis keisdavosi, o gėrimai bėgikui būdavo pristatomi dviračių. Visa tai pažeidė oficialių varžybų protokolą.
Moterų lenktynėse triumfavo daug ką ištvėrusi Nyderlandų atstovė Sifan Hassan (2:18:33), nežymiai aplenkusi etiopę Alemu Megertu (2:18:37) bei kenijietę Peres Jepchirchir (2:18:38).
Sifan Hassan's remarkable marathon win:
Stopped to stretch twice 🙆♀️
Looked like she was out of the race ❌
Managed to catch up with leading pack 💨
Missed her drink station before offering it to rivals 💧
Won on her debut against the most stacked women's field in years 🥇 pic.twitter.com/5AooFtbGDaREKLAMAREKLAMAREKLAMA— Eurosport (@eurosport) April 23, 2023
S.Hassan trasoje buvo du kartus sustojusi dėl traumuoto klubo skausmų. Likus bėgti apie 18 km S.Hassan turėjo jau 28 sek. deficitą nuo lyderių grupės ir galvojo apie pasitraukimą iš distancijos. Visgi, ji nepasidavė, pajautė „antrą kvėpavimą“ ir pavijo lyderes.
Nubėgus maždaug 38 km S.Hassan staigiai pristabdė ir perbėgo į kitą gatvės pusę, kad galėtų atsigaivinti. Ten jos vos nepartrenkė organizatorių motociklas. Negana to, prieš finišą Nyderlandų atstovė nebuvo tikra, kada pradėti spurtą, nes nežinojo, kur yra finišo linija.
Sifan Hassan nearly getting taken out after a dead 90 degree turn to get her fuel 😱😱😱 pic.twitter.com/KqKoljB2M3
REKLAMA— Kate Carter (@katehelencarter) April 24, 2023
„Kai prabudau šį rytą, pasakiau sau, kad pasielgiau kvailai, nusprendusi bėgti maratoną. Klausinėjau savęs, kas su manimi ne taip. Prieš startą buvau tokia išsigandusi, kad apsiverkiau. Klausinėjau vadybininko, kodėl aš tai darau? Apie pergalę nebuvo jokių minčių. Žinodama savo būklę, galvojau, kad sustosiu kažkur distancijoje, nes treniruotėje, bandydama didinti greitį, pajausdavau skausmą. Aš negalvojau net apie finišą. Mano tikslas buvo pajausti maratonų atmosferą ir nubėgti dalį distancijos, kaupiant patirtį kitiems startams. Aš nesitreniravau ir to, kaip pasiimti gėrimą bėgimo metu. Manęs tada vos nepartrenkė, bet man tai nerūpėjo – tuo metu jau tiesiog troškau pasiekti finišą“, - sakė S.Hassan.
Maratono pradžią paženklino niekam nežinomo bėgiko šou. Vienas iš mėgėjų po starto ėmė bėgti maksimaliu greičiu, pralenkė visus profesionalus ir apie 10 sekundžių buvo pirmas. Tiesa, jis greitai išsikvėpė ir vėliau „paskendo“ bėgikų minioje.
🚨 | Man sprints to the start of the London Marathon to lead the race for a memorable 10 seconds pic.twitter.com/XqjrA6na0R
REKLAMA— LADbible (@ladbible) April 23, 2023
Londono maratone iš viso buvo pagerinti 45 Gineso pasaulio rekordai. Tiesa, kai kurie iš jų buvo gana absurdiški. Alexas Grady pagerino maratono bėgimo rekordą tarp žmonių, persirengusių boksininkais, o Richaras Allisonas – tarp žmonių su trijų dimensijų dinozauro kostiumais.
45 new Guinness World Records titles set at the @LondonMarathon yesterday 🥰️https://t.co/CFFsUsycFW
— Guinness World Records (@GWR) April 24, 2023
Maratoną bėgo ir nemažai lietuvių. Buvusi ėjikė Neringa Masilionienė (Aidietytė) savo debiutiniame maratone finišavo 76-a (2:53:10).
Greičiausi mūsų vyrai: 175. Marius Ignotas 2:31:50, 533. Džiugas Zarauskas 2:39:06, 1006. Robertas Zaicevas 2:45:43, 1037. Algirdas Daukantas 2:46:11.