„Mūsų oponentai sukūrė ne vieną projektą, kuris nukreiptas į mūsų partijos palaikytojų skaldymą. Ypatingai kalbu apie Šalčininkų-Vilniaus projektą. (...) Vaitkus, tai vienas projektas. Aš darau prielaidą, kad tai buvo specialiai sukurtas. Nes jis dalyvavo Šalčininkų apygardoje. Ir siekis buvo sukiršinti gyventojus ir mus parodyti neigiamoje šviesoje“, – pirmadienio rytą ELTA spaudos konferencijoje tvirtino partijos narys Jaroslav Narkevič.
Tuo metu partijos lyderis Waldemaras Tomaszewskis įtarinėjo, kad E. Vaitkus tokiu „projektu“ tapo po to, kai 2024 m. Lietuvos prezidento rinkimų metu buvo vaizduojamas kaip šalies mažumų palaikomas kandidatas.
„Gali būti, kad pirminėje stadijoje nebuvo „projektas“. Bet aišku, įvairios tarnybos analizavo šią situaciją ir buvo manipuliuojama rinkėjais, ir buvo rodomas vaizdas, kad tautinės mažumos palaiko šį projektą“, – sakė W. Tomaszewskis.
W. Tomaszewskis: jau aną kadenciją sakiau, kad nesieksiu pirmininko posto
LLRA-KŠS pirmininkas W. Tomaszewskis tikina nesieksiantis partijos pirmininko posto, tačiau apie pasitraukimą nesvarsto. Anot jo, artimiausi partijos pirmininko rinkimai planuojami artėjančią žiemą ir tuomet paaiškės, kas atsidurs partijos vadovo poste.
„Aš jau aną kadenciją sakiau, kad nesieksiu pirmininko posto, deja, partijos nariai nusprendė“, – kalbėjo W. Tomaszewskis.
„Mes pratęsėme kadenciją, ji praktiškai baigėsi vasarą, tai mes spręsim šiuos klausimus galbūt artimiausią žiemą. Atidėjome pusei metų kadenciją, kad nedarytume kokių tai sprendimų tarp rinkimų“, – aiškino politikas.
Į Seimą išrinkti LLRA-KŠS atstovai kol kas nenusprendė, ar jungtųsi prie valdančiųjų
Parlamentarų mandatus vienmandatėse apygardose iškovoję LLRA-KŠS atstovai sako dar nenusprendę, kur norėtų dirbti – valdančiojoje daugumoje ar opozicijoje.
„Pirmiausia, tai save įsivaizduojame Seime. Antras turas sudėlios visus taškus. Nereikėtų burti iš kavos tirščių, o pasitarę nuspręsime, kur galėtume prisijungti“, – konferencijos metu sakė Nemenčinės vienmandatėje apygardoje pergalę po pirmojo rinkimų turo šventusi Rita Tamašūnienė.
Tam antrino ir Šalčininkų-Vilniaus vienmandatėje apygardoje laimėjęs J. Narkevič. Anot jo, LLRA-KŠS atstovai yra solidūs partneriai, tačiau sprendimą, prie kurios politinės grupės prisijungti, lems ir suformuotos valdančiosios daugumos pageidavimai.
„Ar būsime pageidaujami – jų reikalas. (...) Savo buvimu ir darbu Seime įrodėme, kad esame solidūs partneriai. Niekada nepavedėme partnerių, ko negalima kartais pasakyti apie kitus“, – tikino J. Narkevič.
„Daugiau laiko buvome ne kiek opozicijoje, o nepriklausomai – rėmėme tuos siekius, kurie atitinka mūsų programą“, – pažymėjo jis.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14,99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!