• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liveta ir Petras Kazlauskai gali pasidžiaugti ne tik sėkminga karjera, tačiau ir įspūdingu sodu, kuriame auga nuostabaus grožio gėlės. Moteris pasakojo, kad jau 10 metų augina lelijas, kurios žavi jų svečius bei gerbėjus.

20

Liveta ir Petras Kazlauskai gali pasidžiaugti ne tik sėkminga karjera, tačiau ir įspūdingu sodu, kuriame auga nuostabaus grožio gėlės. Moteris pasakojo, kad jau 10 metų augina lelijas, kurios žavi jų svečius bei gerbėjus.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt L. Kazlauskienė papasakojo apie lelijas bei pasidalijo vertingais sodininkystės patarimais.

Pradėdama pasakojimą apie nuostabaus grožio lelijas, pašnekovė neslėpė, kad joms nereikia skirti daug dėmesio. „Lelija – viena iš nelepiausių gėlių. Ji nereikalauja jokio dėmesio. Jeigu svogūnėlį įkišite rudenį, tuomet pavasarį jau sulauksite žiedų. Esu iš tų nepatyrusių sodininkų ir darau taip, kaip pati išmanau. Net neskaitau informacijos, kaip reikia prižiūrėti“, – atskleidė ji.

Nepaisant to, kad dabar Kazlauskų sode lelijos ir puikiai žydi, tačiau kartą buvo viskas kitaip: „Man viena gerbėja atvežė iš savo kaimo geltonų lelijų. Jos taip gražiai sužydėjo sode. Net negalėjome atsidžiaugti, bet vėliau įsimetė dirvinė pelytė ir ji pasiskanino lelijos gumbeliais. Išnaikino leliją... Vėliau mama pradėjo nešti lelijų daigelius iš savo sodo. Geltoną leliją atvežė gerbėja Janina, o juodą atsiuntė iš Anglijos Remigijus, kuris taip pat yra gerbėjas. Tos Lelijos savaime plinta. Daugeliui žmonių jos nekvepia, o man – labai patinka jų kvapas. Jas stengiuosi net vonios kambaryje pamerkti.“

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, kokių klaidų reikia vengti, kuomet nori, jog lelijos žydėtų ir jų neišnaikintų pelytės, Liveta pasidalijo vertingais patarimais. „Tie, kurie labai prižiūri savo sodą ir pelytėms nepalieka jokio kito maisto, tuomet joms nieko kito ir nebelieka valgyti. Jos palenda po šaknimis ir sugraužia jas. Aš sugalvojau gudrų būdą, kaip apsaugoti sodą nuo pelyčių.  Į savo kompostinę, kur nešu supūdyti maisto atliekas, nunešu duonos gabaliuką ar kokio kito maisto, kuris liko nesuvalgytas. Dabar jos nieko iš mano sodo negriaužia ir maitinasi maistu, kurį randa kompostinėje.  

REKLAMA

Žmonės sako, kad rudenį lelijas reikia išrauti ir pavasarį vėl pasodinti. Aš to nedarau, nes tais metais jo nežydės. Reikia jų nejudinti, nes plečiasi jos savaime“, – patarimais dalijosi dainininkė.

Tiesa, Liveta pati gaminasi ir trąšas: „Visas lelijas prižiūriu vienodai. Aišku, kad apraviu, sukedenu žemę. Reikia paramstyti, kad neišlaužtų lietus, tačiau jokio ypatingo dėmesio neskiriu. Kai Petras pjauną žolę, tuomet aš ją surenku, pripilu į didžiulę talpą vandens ir rauginu tą žolę. Kai surūgsta ji, tada žolės kaušelį įpilu į vandenį ir gaunasi natūrali trąša. Visus augalus su ja tręšiu.“

Paklausta, ar Petras prisideda prie sodo darbų, Liveta neslėpė, jog jis – didysis pagalbininkas. „Petras yra didysis sodinininkas. Jis pjauna žolę, padeda ravėti, atlieka pavasario darbus. Jis visada šalia. Jis – didžiausias mano pagalbininkas.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų