• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai Vyriausybė patvirtino, kad registruojamas siūlymas nuo 2025 m. iki 2029 m. Vilniaus oro uostui suteikti „Čiurlionio“ vardą, taip pagerbiant kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį per jo 150-ąsias gimimo metines. Visgi tokius sprendimu buvo patenkinti ne visi. 

Visai neseniai Vyriausybė patvirtino, kad registruojamas siūlymas nuo 2025 m. iki 2029 m. Vilniaus oro uostui suteikti „Čiurlionio“ vardą, taip pagerbiant kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį per jo 150-ąsias gimimo metines. Visgi tokius sprendimu buvo patenkinti ne visi. 

REKLAMA

Savo nuomonę socialiniuose tinkluose išreiškė telekomunikacijos ekspertas, verslininkas Liudvikas Andriulis. Vyras tikino, kad toks pavadinimas Vilniaus oro uostui nėra tinkamas. 

Įrašu jis pasidalino ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais. 

Pavadinimą laiko netinkamu

„Negaliu savo akimis patikėti, du kartus skaičiau, nes jau iš ko ko, bet iš Šimonytės vyriausybės tokio briedo tikrai nesitikėjau – kažkokios prie Vyriausybės prisitrynusios tetulės paskutinę sekundę prieš kadencijos pabaigą užjudėjo ir nutarė Vilniaus oro uostą Čiurlionio vardu pavadinti – nu kad kad jau tikrai niekas nebeištartų ir visiems faceplam būtų.

Aš net pasigooglinau šito briedo istoriją. Pasirodo, Premjerė turi tokią kultūros patarėją, kuri yra tokia kaip ir vienos temos žmogus – visas gyvenimas apie Čiurlionį, kas savaime nėra blogai. Kas blogai, kad ta ponia nusprendė tokį kaip ir last minute ego dealą prieš skrydį iš kabineto prastumti, ir mums visiems oro uostą pervadinti.

REKLAMA
REKLAMA

Aš nieko neturiu prieš Čiurlionį, viskas su juo OK. Bet kad iš kaip norėtumėme, Čiurlionis nu niekaip nėra pasaulinio garso menininkas, nėra jis nei Chopin, nei Leonardo Da Vinči.

REKLAMA

Čia nėra bėda – bėda yra galvojimas, kad pavadinus oro uostą jo vardu, Čiurlionis taps žinomesniu. Ne, taip netaps.

Norint prominti Čiurlionį (aš už visom keturiom) – visą tą oro uostą galima penkiems metams paversti didžiausia Čiurlionio meno galerija, perkelti muziejų į oro uostą, groti Čiurlionio muziką (tik protingai, dažniau skraidantys su LOT nebegali net Šopeno vardo girdėti po tiek melodijų lėktuve). Yra daugybė kūrybinių būdų – bet renkasi patį idiotiškiausią, beprasmį ir keliantį tik nepatogumų.

REKLAMA
REKLAMA

Tarimas, prasmė ir kaina yra trys esminės šitos idėjos bėdos.

Pirma, teta aišku nepagalvojo, kad oro uostas yra visų pirma ne mums, o užsieniečiams, atyvkstantiems čia pinigų leisti, skirtas.

Antra, nematau jokio prasminio ryšio tarp oro uosto, aviacijos ir Čiurlionio. Su prof. Vytautu Landsbergiu matau – va jis tai iš tikro mums atidarė tą oro uostą ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, tai čia prasmės būtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir trečia - čia brangus užsiėmimas, neturintis precedento, kainuos milijoną kitą vien fizinis rebrandingas, laikas, fokuso nukreipimas  lyg nebūtų ką veikti aviacijoje su milijonu kitu.

Pasirodo, tetulės dar ir apklausą per Spinter vasarį darė, surinko net įspūdingus 11% palaikančių Čiurlionio įdėją. Tada pasakė, kad reikės su nuomonės kaita padirbėti, o tada matyt nusprendė, kad ai, imam ir padarom, reikia įsiprasminti mums čia kažkaip, kas tas milijonas kitas ir Choorlounis.

O labiausiai man visame tame nepatinka tai, kad va tokios kultūros sektoriaus tetos čia ne Čiurlionį, o gi save bando įprasminti – už mūsų pinigus, mūsų neatsiklaususios“, – rašė L. Andriulis. 

pavadinimas netikęs, turi būti Vilniaus orouostas, kad garsinti ir taip mažai pasaulyje žinomą mažos valstybės sostinę. Su savimi pasitarė, o kur internetinė apklausa LT gyventojams?
oro uostui netinka visiškai
kas ta dura patarėja?
aš sode tuliką pavadinau profesoriaus garbei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų