Viešosios įstaigos „Europos parkas“ vykdomas Liubavo dvaro malūno restauravimo ir pritaikymo kultūros ir viešosioms reikmėms projektas, kurį finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą, ir bendrai finansuoja Lietuvos Respublika, jau įpusėjo.
Šis projektas skirtas išsaugoti vertingą kultūros paveldo objektą Vilniaus rajone. Pagrindinis projekto uždavinys – restauruoti Liubavo dvaro malūną ir jame įrengti muziejų, kuriame bus demonstruojama malimo įranga ir pasakojama Liubavo dvaro istorija. Atlikta dauguma restauracinių darbų, gaminami baldai, kuriama muziejinė ekspozicija, interneto svetainė.
Liubavo dvaras yra vienas seniausių Lietuvoje. Jau pirmosiose Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto iždo knygose 1546 m. minimi Liubavo dvare vykdomi tvenkinių remonto darbai. Tuo metu dvaras tiekė ypač vertinamą žuvį valdovo stalui, o dvaro valdos siekė net Siesarčio, Kirneilio ir kt. ežerus netoli Molėtų.
Liubavo dvaro muziejaus iniciatorius Gintaras Karosas pasakoja: „Siekiame grąžinti Lietuvai nederamai užmirštą jos istorijos puslapį, po kruopelę rinkdami, tirdami ir visuomenei pateikdami Liubavo dvaro istoriją. Taip pat norime restauruoti malūną su visa įranga, atkurti jos prarastus komponentus. Svarbus mūsų uždavinys yra visus darbus atlikti išsaugant autentiškumą. Malūnas – tai ištisas pasaulis, jo agregatai išties įdomūs, vienas tokių – išlikusi autentiška vandens turbina, kuri dabar restauruojama.
Iš svarbiausių atradimų galima paminėti atrastą Liubavo tapybą – daugiausia Slizienių giminės, kuri Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje nuo Vytauto Didžiojo laikų užėmė aukštus valstybės, teismų, karinius postus. Paveikslai, kurie 1940 m. buvo nacionalizuoti, pasirodo, yra išsaugoti ir jų reprodukcijos bus pateiktos Liubavo muziejaus lankytojų dėmesiui.“
Liubavo dvaro malūnas-muziejus atvers duris lankytojams 2011 metais.