• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo naujųjų pradėsime atsiskaitymą euro valiuta. Tačiau tai nereiškia, kad iki sausio 1 dienos nespėję išsikeisti litų, patirsime nuostolių ar nepatogumų.

REKLAMA
REKLAMA

Į namus belsis tik sukčiai

Po euro įvedimo, visoje Lietuvoje veiks nemokamo litų keitimo į eurus vietos. Grynieji litai į eurus nemokamai bus keičiami bankuose, paštuose ir kai kuriose kredito unijose. Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus nemokamai keis 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos, (iki 2015 m. birželio 30 d.).

REKLAMA

Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litų banknotus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d. Bankuose ir kitose valiutos keitimo vietose litai bus keičiami pagal nustatytą oficialų valiutos kursą nuo euro įvedimo.

REKLAMA
REKLAMA

Grynieji pinigai nebus keičiami nei namuose, nei gatvėje, todėl gyventojams patartina būti ypač budriems ir neapsigauti, jeigu jų namuose apsilankę, telefonu paskambinę ar kitaip susisiekę asmenys siūlytų registruoti litų banknotus, santaupas litais keisti į eurus ir pan. Jokios valstybės institucijos ar bankai pinigų laikomų namuose ar sąskaitose „nesurašinės“, todėl įtarus klastą būtina nedelsiant pranešti apie atvejį policijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išsamų litų keitimo į eurus vietų sąrašą rasite čia.

Pinigai sąskaitoje bus konvertuoti automatiškai

Finansų ekspertų teigimu, paprasčiausias būdas pasiruošti valiutos keitimui – laikyti pinigus sąskaitoje. Rekomenduojama įnešti turimus grynuosius pinigus į savo sąskaitas iš anksto, naudojantis tam skirtais bankomatais arba bankų skyriuose. Sąskaitose esantys litai euro įvedimo dieną bus automatiškai nemokamai perskaičiuoti į eurus pagal oficialų kursą – klientams nieko daryti nereikės. Banko mokėjimo kortele bus galima naudotis ir po 2015 m. sausio 1 d., jos keisti nereikės. Banko sąskaitų numeriai, PIN kodai, slaptažodžiai taip pat nesikeis.

REKLAMA

Kad būtų užtikrintas patogus perėjimas prie naujos valiutos, 15 kalendorinių dienų po euro įvedimo bus galima už prekes ir paslaugas atsiskaityti grynaisiais litais arba eurais – grąža bus duodama tik eurais. Nuo sausio 16 dienos vienintelė teisėta ir privaloma priimti mokėjimo priemonė bus euras. Sausio 15 d., baigiantis dviejų valiutų cirkuliavimo laikotarpiui, didžioji dalis komercinių bankų bankomatų, šiuo metu išduodančių litus, išduos eurus.

REKLAMA

Padaugės atsiskaitymų kortelėmis

Liepos mėnesį „Swedbank“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, trečdalis apklaustų įmonių mano, kad įvedus eurą išaugs klientų poreikis atsiskaityti negrynaisiais pinigais. Panaši dalis įmonių (33 proc.) augimo nesitiki, 31 proc. nuomonės neturėjo. Apklausos duomenimis, gyventojai taip pat pripažįsta, kad atsiskaityti banko mokėjimo kortele euro įvedimo metu bus patogiau. Taip mano net 76 proc. šalies gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokias tendencijas patvirtina ir Latvijos patirtis – čia atsiskaitymų negrynaisiais pinigais skaičius įvedus eurą išaugo 20 proc. Pasak „Swedbank“ finansų ekspertų, panašus augimą galimas ir Lietuvoje. Manoma, kad tokį atsiskaitymo būdą ypač rinksis santaupų grynaisiais neturintys gyventojai, nes atsiskaityti be grynųjų bus paprasčiau, nereikės mintyse atlikti konvertavimo ir tikrinti, ar teisingai atiduodama grąža.

Gyventojų apklausos duomenis, šiuo metu mokėjimo kortelėmis atsiskaito 64 proc. šalies gyventojų. Dažniausiai kortele naudojamasi, kai pirkinių suma yra didesnė nei 10 litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų