• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augant socialinės rizikos šeimų skaičiui, savivaldybės ieško būdų, kaip padėti šeimoms, piktnaudžiaujančioms alkoholiu.

REKLAMA
REKLAMA

Alytaus rajono savivaldybė pradėjo programą ir skyrė pinigų priklausomybių mažinimui, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA

Butrimonių seniūnijoje gyvena 20 socialinės rizikos šeimų, piktnaudžiaujančių alkoholiu. Skaičiuojama, kad mažiausiai keturios dešimtys vaikų nuolat mato girtaujančius tėvus ar net senelius. Pastebima, kad tėvai dažniausiai prageria socialines išmokas ir pašalpas, vaikams skirtus pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Su tokiomis šeimomis dirba socialiniai darbuotojai: jos įtraukiamos į bendruomenių renginius, kviečiamos į ekskursijas, tačiau rezultatai, pasiekti per penkerius metus, nedžiugina.

„Sakykime, geria iš tikrųjų mažiau, bet kad visiškai negertų šeima ir galima būtų pasakyti, kad ji pasikeitė, tai tas įvyksta labai retai. Yra šiuo metu dvi moterys, lankančios anoniminių alkoholikų susirinkimus“, – teigė Butrimonių seniūnijos socialinė darbuotoja Laimutė Sudvajienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokioms šeimoms pagalbą pasiūlė Alytaus rajono savivaldybė. Taryba skyrė 17 tūkst. litų kovai su alkoholizmu. Viena šeima pareiškė norą gyventi kitaip ir kodavosi už savivaldybės lėšas.

„Pirmas etapas – kad žmogus suprastų, patikėtų, pripažintų, kad jis yra ligonis. Antras etapas – darbas su psichologais, bendruomenės nariais, socialiniais darbuotojais. Ir trečias – jau iš tiesų yra specialiosios priemonės“, – vardijo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

REKLAMA

„Kai žmogui nurodomos gairės, paskui jis gali dirbti su socialiniu darbuotoju, jis suranda psichoterapines savitarpio pagalbos grupes. Tada tai yra visa komanda, kuri dirba kartu. Kai žmogus meta gėręs, jam atsiranda begalė laisvo laiko“, – kalbėjo Alytaus Raudonojo Kryžiaus skyriaus socialinė darbuotoja Gema Laukevičienė.

REKLAMA

Norą atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio jau pareiškė penki rajono gyventojai. Rajone 131 šeima įrašyta į rizikos šeimų sąrašą, 80 iš jų – girtaujančios.

Atsiradus daugiau pageidaujančiųjų, siūloma įkurti centrą, kuriame mėnesį žmogus gyventų, su juo dirbtų psichologai ir psichiatrai ir nuo to prasidėtų žmonių naujas gyvenimo etapas.

Rūta Lankininkaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų