Linkuviškių (Pakruojo rajonas) Genovaitės ir Romo Jaškulių namuose „gyvena“ 169 drambliai ir 68 varlės. Ponia Genovaitė renka įvairius drambliukų figūrėles, ponas Romas kolekcionuoja varlytes.
Dramblių šeimynos — mėgstamiausios
Abi kolekcijos užgimė prieš porą metų, jų pradininke buvo ponia Genovaitė. Vėliau vyras perėmė iš jos varlyčių atvaizdų kolekciją, moteris toliau kaupė drambliukus.
Naktį šviečiantis drambliukas, keletas Svarovskio kristalais puoštų statulėlių, drambliukai-žvakidės, drambliukas-taupyklė — šie tam tikrą paskirtį turintys drambliukai ir tiesiog šiuos gyvūnus vaizduojančios statulėlės ponios Genovaitės namuose telpa trijose lentynėlėse.
„Labiausiai man patinka rinkti dramblių šeimynas. Kartais nusiperku ar gaunu dovanų visą drambliukų šeimą, tačiau dažniausiai tokią renku po vieną eksponatą. Nusipirkusi didesnį dramblį, vėliau ieškau mažesnių, pagamintų ir tos pačios medžiagos. Viena iš naujausių dramblių šeimynų — keturi drambliai iš natūralaus akmens“, — rodė linkuviškė.
Dauguma moters kolekcijos eksponatų gauti dovanų, močiutei drambliukus iš Anglijos veža net anūkėlė Ugnė. Abu ponios Genovaitės anūkai, kaskart apsilankę jos namuose, atsargiai apžiūri naujus kolekcijos drambliukus.
Varlių yra ir tvenkinyje
Mūsų apsilankymo metu pono Romo nebuvo namuose, todėl jo varlių kolekciją parodė žmona. Ji pasakojo, kad rinkti varlyčių figūrėles yra sunkiau nei drambliukus, nes dauguma iš jų — labai panašios. „Perbėkite akimis visas mūsų varlytes, keletas atrodys lyg ir vienodos, tačiau, geriau įsižiūrėję, pastebėsite, kad skiriasi jų kūno padėtys“, — pasakojo pašnekovė.
Kadangi varlių figūrėlių prekyboje nėra tiek daug kaip drambliukų, varlyčių kolekcijoje yra ir keletas kitokių padarėlių. Tai kirmėlytės, vežliukai, sraigės. „Gal po kurio laiko jų rinkiniai išsirutulios į atskiras kolekcijas“, — šypsojosi moteris.
Marina Ostapenko