• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuoj savaitgalis ir jau matyti, kad žmonės planuoja naudotis Galimybiu pasu. Tam, kad jis veiktų, reikia pasidaryti 24 valandas galiojantį testą, o laisvos vietos mobiliuosiuose punktuose penktadienį tirpte tirpsta.

Tuoj savaitgalis ir jau matyti, kad žmonės planuoja naudotis Galimybiu pasu. Tam, kad jis veiktų, reikia pasidaryti 24 valandas galiojantį testą, o laisvos vietos mobiliuosiuose punktuose penktadienį tirpte tirpsta.

REKLAMA

Dalyje savivaldybių jau kyla ir nauji papildomi mobilieji punktai. Tiesa, kai kurios savivaldybės skundžiasi – neturi pajėgumų plėsti testavimą, todėl į kurortus atvykę žmonės gali likti ir be vakarienės restorane ar kitų pramogų. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nori plėsti šių testo galiojimo laiką iki dviejų parų ir atgaivinti dar vieną priemonę, kuri turėtų švelninti karantino ribojimus – Baltijos šalių „kelionių burbulą.“

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius žiedus šiandien mainė su Gabrieliaus Landsbergio atstove spaudai Vytaute Šmaižyte. Tam, kad vestuvėse ar kitose šventėse galėtų dalyvauti gausus būrys žmonių, reikalingas galimybių pasas, kurį penktadienį užsinorėjo išbandyti tūkstančiai vilniečių.

REKLAMA
REKLAMA

Lukiškių aikštėje įrengtame mobiliąjame punkte – anšlagas. Visos registracijos vietos pasui reikalingiems greitiesiems antigenų testams jau išgraibstytos, vienas po kito ateina gyventojai, kurie savaitgalį planuoja pramogauti ar susitikti su giminėmis bei draugais.

REKLAMA

Vien Vilniuje esančio mobiliojo punkto, kuriame per dieną gali pasitikrinti 400 žmonių, neužtenka. Sostinės punktų administratoriai vietų skaičių plečia.

„Pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį buvo 800-ai testų per dieną, dabar tas apimtis padidinome dvigubai iki 1600-ų ir matome, kad tos vietos tirpsta. Iki vakaro tikrai nebeliks nei vienos vietos“, – sako „Vilnius sveikiau“ vadovė Guoda Ropaitė-Beigė.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vietos pasibaigs, Vilniau dar labiau didins jų apimtis. Per dieną galimybių pasui testą galės atlikti 2000 žmonių.

„Susirgimų skaičius mažėja, tai natūraliai tuos žmogiškuosius resursus, kuriuos mes skirdavome PGR testams, mes perskirstome kitai testų rūšiai“, – sako G. Ropaitė-Beigė.

24 valandas galiojančių antigenų testų prieinamumu rūpinasi ir Druskininkai. Čia atsirado du papildomi galimybių pasui skirti punktai, iš kurių vienas įsikūręs vandens parke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ atstovė Jūratė Vaitkevičiūtė sako: „Poreikis testavimo punkto yra didelis. Esame pasiilgę žmonių, lankytojų, tiek mieste, tiek ypač mūsų komplekse.“

Tiesa, jau aišku, kad ne visi kurortiniai miestai turi pakankamai vietų testams. Pavyzdžiui, tūkstančiams turistų, kurie kasdien atvykstą į Neringą, derėtų testą pasidaryti prieš čia įvažiuojant. Mat, čia testo apimčių didinti neįmanoma, nes tiesiog nėra kam dirbti, per dieną Neringoje galimybių pasui pasitikrinti gali tik 30-imt žmonių.

REKLAMA

Neringos meras Darius Jasaitis sako: „Tikrai tai bus nepadaryta, nebent mums atsiųstu komandą, padėtų didieji miestai, atvyktų personalas, nes tai didžiausia problema. Tada būtų išplėsti, bet savo jėgomis savo resursais negalim niekaip padidinti.“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė teigia: „Yra žmonės, kurie ieško sprendimų, yra žmonės, kurie mato visokius kliuvinius. Aš tikiuosi, kad tie, kad parodys sėkmės istorijas, įkvėps ir kitus merus.“

REKLAMA

A. Armonaitė aiškina, kad testų galiojimo laiką nori ilginti: „Mes siūlėme ilginti testo galiojimą ir neatmesčiau, kad jį ilginsime, siūlėme ilginti iki 48 valandų.“

Briuselyje viešinti A. Armonaitė kartu Estijos ir Latvijos atstovais taip pat apkalbėjo ir nutarė gaivinti atostogas paprastinančią priemonę – Baltijos šalių kelionių burbulą, kuris leistų ir neskiepytiems gyventojams keliauti tarp trijų valstybių be šiuo metu privalomos 10-ies dienų izoliacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu, kad žmonės galėtų vasarą laisvai judėti, naudotis paslaugomis, paslaugų teikėjai turėtų daugiau paklausos. Sutarėme, kad grįšime prie šito klausimo darbiniais formatais, aišku čia ir sveikatos sprendimų priima turėtų pasisakyti, jie galutinius sprendimus priima, bet iš esmės kalbam, kad norėtumėm vasarą suteikti žmonės daugiau galimybių keliauti“, – sako A. Armonaitė.

Idėjai pritaria ir Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė: „Jeigu tokia galimybė yra ir visos šalys sutaria, tai mums bet kokios priemonės yra tinkamos. Labai daug latvių ir estų, ypatingai latvių važiuoja į Lietuvą ir lietuviai į Latviją.“

Pernykštis Baltijos šalių kelionių burbulas pasiteisino. Pernai trečiąjį metų ketvirtį Lietuva sulaukė beveik 62 tūkstančių turistų iš Latvijos ir Estijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų