• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso situacija Lietuvoje vėl prastėja. Trečiadienį paskelbta, kad per parą šalyje nustatyta virš 1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Į šią situaciją sureagavo ir Vyriausybė, kuri atsisakė karantino atlaisvinimų, apie kuriuos buvo kalbėta anksčiau.

Koronaviruso situacija Lietuvoje vėl prastėja. Trečiadienį paskelbta, kad per parą šalyje nustatyta virš 1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Į šią situaciją sureagavo ir Vyriausybė, kuri atsisakė karantino atlaisvinimų, apie kuriuos buvo kalbėta anksčiau.

REKLAMA

Epidemiologė Rolanda Lingienė savo „Facebook“ paskyroje pakomentavo praėjusios savaitės situaciją. Ji atkreipė dėmesį, kur dažniausiai užsikrečiama koronavirusu.

„Virš mūsų sostinės susikaupę pandemijos debesys nesisklaido. Ar galime padaryti daugiau, kad būtų kitaip? Neabejoju, kad taip!

Tikiu, kad žinojimas pandemijos akivaizdoje = saugumas. Tad trumpai apie praėjusios savaitės situaciją“, – rašo R. Lingienė.

Anot jos, nors darbo vietose, gydymo įstaigose atvejų fiksuojama mažiau, auga užsikrėtimai šeimose.

„Kur užsikrečiama?

Praėjusią savaitę, nors ir nežymiai, bet mažiau atvejų užregistruota darbo vietose, gydymo įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat dar viena prošvaistė tarp pilkų debesų – atvejų, kai žmonės negali nurodyti, kur užsikrėtė, mažėjimas. Tie % yra labai svarbūs ir tai - mūsų visų didesnio susikaupimo rezultatas.

REKLAMA

Vis dėlto, šeimose registruotų užsikrėtimų skaičius, lyginant pastarąsias dvi savaites, augo.

Augo ir atvejų ugdymo įstaigose skaičius. Dauguma užsikrėtusiųjų – darželinukai. Apie tai kalbame su atsakingų Vilniaus savivaldybės institucijų atstovais, kartu ieškome būdų, kaip stiprinti visuomenės sveikatos specialistų pagalbą ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Tuo metu saugaus grįžimo į mokyklas modelis prašosi pagyrimo – mokyklose, kurių Vilniuje duris atvėrė jau beveik trys dešimtys, COVID-19 infekcijos plitimo neregistravome“, – rašo epidemiologė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Lingienė tikina, kad mūsų Achilo kulnas – žmonės, kurie nenori ar negali įvardinti kontaktų.

„Kalbant apie mūsų Achilo kulną – atvejus, kuomet infekcijos šaltinio užsikrėtusieji nenori ar negali įvardinti – svarbu priminti, kad tai nereiškia, kad neatliekame epidemiologinės diagnostikos. Nustatome sąlytį su užsikrėtusiaisiais turėjusius žmones ir juos izoliuojame, taip pat išsiaiškiname vietas, kur užsikrėtę žmonės lankėsi. Tai ypatingos svarbos informacija!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas praėjusią savaitę buvo tie žmonės, kurie konkretaus infekcijos šaltinio įvardinti negalėjo?

Daugiau nei pusė vilniečių, kurie epidemiologams nesuteikė informacijos, kur galėjo užsikrėsti, lankėsi savo darbo vietose (dauguma jų – biurų / ofisų, gamybos pramonės, prekybos darbuotojai). Ši tendencija stebima jau kelias savaites.

Praėjusios savaitės duomenimis, tarp nežinančių, kur užsikrėtė, sumažėjo nedirbančių pensininkų – jų buvo 7 %, kai savaitę prieš tai jų registravome 11 %

REKLAMA

Taip pat sumažėjo ir bedarbių – 8,6 % vietoje 9,6 % bei vaiko priežiūros atostogose esančių asmenų: 0,3 % vietoje 1,3 %

likę – dirbantys iš namų, studentai, moksleiviai, fotografai ir pan.

Protrūkių skaičius, lyginant pastarąsias dvi savaites, pakito nežymiai. Šiuo metu turime 88 aktyvius protrūkius, iš jų daugiausiai:

– 29,5 % ugdymo įstaigose

– 12,5 % gamybos įmonėse

– 8 % prekybos įmonėse“, – rašo ji.

Epidemiologė priminė, „ką galime padaryti?“:

„– Skiepytis, jeigu atėjo eilė

– Vengti nekasdieninių kontaktų

– Laikytis saugaus atstumo

– Dėvėti kaukes

– Laikytis rankų higienos

– Paisyti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo

– Profilaktiškai testuotis, jei priklausote testuojamųjų grupei

– Aktyviai stebėti savo ir artimųjų sveikatos būklę. Pajutus bent menkiausius simptomus - likti namuose.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų