„Asmeninės ambicijos įvairių atskirų turtingų ir mažiau turtingų asmenų tikrai neturi nulemti šalies interesų. Ir dabar kaip tik ta tiesos akimirka: sukrėtimas toks įvykęs Vyriausybėje gali arba pabudinti ir iš tikrųjų suteikti galimybę tokiam minimaliam apsivalymui, kad šiek tiek labiau žmonės patikėtų valdžia, nes dabar tas nusivylimas yra didelis, arba gali dar labiau subyrėti, ko labai nenorėtume linkėti, nes labai daug darbų laukia – ir ta pati saugumo situacija yra pablogėjusi“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė L.Linkevičius.
Pasak jo, „dabartiniai lyderiai Ukrainos privalo tiesiog parodyti valią ir iš tikrųjų priimti tokius sprendimus, kad patikėtų ne tik užsienio partneriai, bet patikėtų ir Ukrainos žmonės, kad suteiktų galimybę toliau vykdyti reformas ir pasiekti tam tikrų rezultatų“.
Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį balsuodama nesugebėjo priimti rezoliucijos, kuria reiškiamas nepasitikėjimas premjeru Arsenijumi Jaceniuku ir jo ministrų kabinetu po to, kai Vyriausybės vadovas pristatė parlamentui savo metinę ataskaitą.
Anksčiau antradienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasiūlė atsistatydinti premjerui A.Jaceniukui ir generaliniam prokurorui Viktorui Šokinui, sakydamas, kad visuomenė nebepasitiki jų gebėjimais įveikti korupciją ir išvesti Ukrainą iš gilios ekonomikos krizės. Po kelių valandų V.Šokinas paskelbė, kad traukiasi iš posto.
Naujausios apklausos rodė, kad 70 proc. ukrainiečių pritartų A.Jaceniuko pasitraukimui ir kad premjerą palaiko tik 1 proc. jo parlamentinio bloko „Liaudies frontas“ deputatų.
41 metų buvęs bankininkas vadovavo Ukrainos Vyriausybei nuo dramatiškos Maidano revoliucijos 2014-ųjų vasarį, per kurią buvo nuverstas prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, o šalis atsigręžė į Vakarus.