• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jurgita Tamulytė-Bilinkevičienė gyveno visiškai normalų gyvenimą: turėjo mylimą vyrą, dukrą, mėgstamą darbą. Sveikata nesiskųsdavo ir tik dėl apdairumo ir prevencijos reguliariai tikrindavosi pas ginekologę. Ir taip kartą, nuėjus įprastam patikrinimui, jos gyvenimas apvirto aukštyn kojom – moteriai diagnozavo gimdos kaklelio vėžį. Ligą, kuria susirgusios, miršta pusė Lietuvos moterų.

6

Jurgita Tamulytė-Bilinkevičienė gyveno visiškai normalų gyvenimą: turėjo mylimą vyrą, dukrą, mėgstamą darbą. Sveikata nesiskųsdavo ir tik dėl apdairumo ir prevencijos reguliariai tikrindavosi pas ginekologę. Ir taip kartą, nuėjus įprastam patikrinimui, jos gyvenimas apvirto aukštyn kojom – moteriai diagnozavo gimdos kaklelio vėžį. Ligą, kuria susirgusios, miršta pusė Lietuvos moterų.

REKLAMA

Jurgita pas ginekologę lankydavosi kartą kas pusmetį ir jokių nusiskundimų neturėjo, tačiau kartą moteris pastebėjo, kad jos išskyros yra keistos.

„Jeigu išskyros ne menstruacijų metu turi rausvų, rusvų atspalvių, jau reikia sunerimti. Taip nutiko ir man. Nuėjau pas savo nuostabią ginekologę ir ji iškart pastebėjo, kad kažkas negerai.

Iš pradžių man atliko citologinius tyrimus (mikroskopiniame lygmenyje – red.), po to – kalposkopiją, o po to mane išsiuntė į Vėžio institutą atlikti biopsijos (audinių paėmimas iš gyvo organizmo – red.). Prie viso to man trūko plautis ir teko atsigulti į ligoninę. Gulėdama ten, sulaukiau skambučio iš kalposkopiją man dariusios gydytojos – ji pakvietė atvykti pasikalbėti“, – tv3.lt savo skausmingą istoriją papasakojo 31-erių Jurgita.

REKLAMA
REKLAMA

Op, ir vėžys

Tuo metu moteris net nenumanė, kad jai įtariamas vėžys. Tik susitarusi su gydytoja dėl vizito Jurgita susimąstė, kad ji nežino, dėl ko ji kviečiame atvykti. Paskambino dar kartą.

REKLAMA

„Tai man ir pasakė tada: „ką aš galiu jums pasakyti – vėžys. Duosiu kitą gydytoją“. Atsiliepė kitas gydytojas ir pasakė, kad yra ganėtinai rimtas dalykas ir kad turiu kuo greičiau atvykti, kad mane apžiūrėtų.

Gydytojas dar kartą peržiūrėjo visus tyrimų rezultatus ir man atvykus pranešė, kad mano navikas pakankamai piktas. Mane nusiuntė dar ir magnetinio rezonanso tyrimams – nelabai maloni procedūra, ypač žmogui, kuris turi klaustrofobinių baimių, nes tave į tokią kapsulę įleidžia, kur prieš pat veidą matai sieną. Labai nejauku“, – prisimena patirtį moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai Jurgitai pasakė, kad reikės operuoti – šalinti ne tik gimdos kaklelį, bet ir pačią gimdą – kas reiškia, kad moteris nebegalės daugiau turėti vaikų.

„Jausmas, kai tai sužinojau... Visą dieną praverkiau. Vien ta žinia tave pribloškia: atrodo, viską darei, kad to nebūtų – tikrinaisi, dareisi privalomus citologinius tyrimus, ir tau čia op, ir yra vėžys. Sėdi ir galvoji: o už ką?

Kai sužinojau, ką man darys, buvo tikrai sunku. Prieš tai galvojau, kad gal pakaks pašalinti tą naviką tik patrumpinus gimdos kaklelį. Dauguma moterų, atlikus tokią operaciją, pastoja ir išnešioja vaikus, o to vėžio nebelieka. Visgi mano navikas buvo per daug piktas ir agresyvus, tad gydytojas priėmė radikalų sprendimą – atlikti histeraktomiją (gimdos pašalinimą – red.)“, – kalba Jurgita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rado palaikymą

Po kelių savaičių moteriai buvo atlikta operacija. Iki to laiko Jurgita nejautė jokių skausmų. Pačioje pradžioje, kol vėžys neįsisenėjęs, sako ji, žmogus to visiškai negali pajusti – jo fizinė savijauta būna visiškai gera.

„Aš ir savo namiškiams pasakiau, kad elgtųsi su manim kaip įprastai, ir, manau, kad jiems pavyko. Fiziškai jaučiausi gerai, tik likus savaitei iki operacijos suskydau. Tuomet man padėjo supermamų forumas. Į specialią grupę, skirtą vėžiu sergantiems ir jų artimiesiems, parašiau savo istoriją ir sulaukiau labai daug palaikymo – iš žmonių, kurių niekada nemačiau. Man tai labai padėjo.

REKLAMA

Taip pat man pasisekė, kad turėjau labai gerą palatos kaimynę – nuostabią moterį, kuri nuolatos man kalbėdavo ir neleido suskysti. Tai operacijos rytą jau nebuvo baisu. Daktarai manęs be reikalo negąsdino, jokių kalbų apie pavojų gyvybei nebuvo“, – pasakojo jauna moteris.

Po sėkmingos operacijos, Jurgita dar teko pasikamuoti skausmuose – 5 dienas jai leido morfiną, vėliau silpnesnius nuskausminamuosius. Po geros savaitės moterį paleido namo, po to – į sanatoriją. Neišbuvusi visų paskirtų 16 dienų, Jurgita grįžo į Vilnių – labai norėjo darbo vasaros šventėje visiems pasirodyti, kad ji gyva ir sveika.

REKLAMA

Kaip antrą kartą gimusi

Jurgita sako, kad dabar, praėjus metams po šios operacijos, ji jaučiasi kaip antrą kartą gimusi.

„Tai man tapo lyg antru šansu nuveikti kažką tokio, ko anksčiau nepadarydavau, pristigus ryžto ar laiko. Pavyzdžiui, kai žinojau, kad operuosiuos, pasakiau, kad, jeigu viskas bus gerai, pasidarysiu tatuiruotę. Ir pasidariau. Be to, dabar stengiuosi sveikiau maitintis, valgyti daugiau daržovių – savo sveikatą vertinu daug labiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbe pasidariau dar aktyvesnė – pakilau pareigose, dalyvauju mentorystės projekte, rinkimuose į darbuotojų forumą“, – kalba Jurgita.

Dabar jai ligą ir operaciją primena tik didžiulis randas ant pilvo ir išoperuota gimda.

„Iki ligos su vyru planavome vaikus, nes dukrą turiu iš ankstesnių santykių. Dabar mano vyras liko be vaikų. Galvojome įsivaikinti, bet pagal įstatymą tai padaryti galėčiau tik praėjus penkeriems metams po ligos“ – pasakoja moteris.

REKLAMA

Žinutė visiems

Dabar Jurgita nori, kad jos paviešinta istorija būtų akstinas kitoms moterims, taip pat ir vyrams, pasitikrinti: vienoms – dėl gimdos kaklelio vėžio, kitiems – dėl prostatos.

„Svarbiausia negalvoti, kad nueiti pasitikrinti pas ginekologą yra kažkokia gėda. Kaip nueini pas gydytoją, jeigu tave išbėrė, tai lygiai taip pat ir čia. Būtinai reikia eiti tikrintis. Tik pas mus Lietuvoje mirštamumas nuo gimdos kaklelio vėžio yra toks didelis, antras po krūties vėžio, nes moterys nesitikrina reguliariai ir joms vėžys laiku nediagnozuojamas. Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio miršta pusė sergančių moterų. Britanijoje tuo tarpu mirštamumas nuo šios ligos yra tik 2 proc.

REKLAMA

Aš prieš pastojant susiradau labai gerą gydytoją ir man net nekilo minties nesitikrinti, negalvojau, kad „ai, nieko nejaučiu, tai man viskas gerai“, o dauguma moterų tokios nuomonės ir laikosi, nenori gulėti pas ginekologę ant kėdės, joms gėda ar dar kažkas. Tikrai, atrodo, išsilavinusios ir protingos moterys, ir taip galvoja. Kaip galima taip savimi nesirūpinti?

Šią savaitę patvirtino, kad skiepys mergaites nuo žmogaus papilomos viruso, tai savo dukrą būtinai paskiepysiu. Nors yra ir kritikuojančių šiuos skiepus, aš jau geriau paskiepysiu, kad būtų kuo mažesnis šansas kažkuo susirgti. Tada aš žinosiu, kad esu padariusi viską, kad apsaugočiau savo vaiką“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad ji sako, kad mylinčios save moterys turi reguliariai tikrintis pas ginekologą ir jei po šio straipsnio bent kelios pasitikrins, Jurgitai tai jau bus laimėjimas.

Prieš kurį laiką moteris pasidalino štai tokia žinute „Facebooke“:

„Lygiai prieš metus šios dienos popietę budinausi po operacijos. Histerektomija (gimdos pašalinimas). O mėnesį iki operacijos išgirdau diagnozę. Gimdos kaklelio vėžys. Tądien verkiau. Ir labai. Buvo baisu. Be galo. Atrodė, kad žodis iš V raidės sugriovė visą mano pasaulį. O man buvo tik 30. Praėjus savaitei po operacijos, gydytojas pasakė, kad išpjovė bjaurybę sėkmingai. Turiu antrą gimtadienį. Reguliariai tikrinuosi kas 3 mėn.

Pasakoju viešai, nes mūsuose dar vis įprasta galvoti, kad, jei nieko neskauda, tai esu sveikas žmogus. Mielos moterys, nepamirškite, kad pasitikrinti reikia bent kartą per pusmetį, o, iškilus pačiai mažiausiai dvejonei, lėkite pas gydytoją. Tai aš ir dariau, todėl stadija buvo tik pirma. Vyrai, mylintys savo moteris, pasiklauskite, kada jos paskutinįsyk buvo pasitikrinti. Aš esu puikus pavyzdys, kad liga gali smogti iš pasalų bet kuriam. Mylėkite save ir nedelskite. Laiku nustačius ligą, gali GYVENTI“, – rašė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų