• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslo galimybės Indijoje, Indijos ekonominė padėtis, Indijos ir Lietuvos kultūrines ypatybės ir skirtumai apžvelgti pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame seminare verslininkams. Seminarą „Atrask Indiją: neribotos galimybės Indijos rinkoje (perspektyvos ir pavojai)“ Užsienio reikalų ministerija surengė kartu su Indijos ir Baltijos prekybos rūmais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak URM pranešimo, organizatoriai paragino seminaro dalyvius svarstyti galimybę žengti į Indijos rinką, kurios galimybių Lietuvos verslas kol kas neišnaudoja.

REKLAMA

Seminaro dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Indijoje Petras Šimeliūnas. Anot jo, Europos Sąjungos investicijos į Indiją didėja, taigi norintiems uždirbti pinigų Azijoje reikėtų ten investuoti.

Indija pagal vartojimo rodiklius užima pirmą vietą pasaulyje, šioje rinkoje dar daug neužimtų nišų, todėl galima jai siūlyti savo produkciją. Lietuvos ambasada yra pasirengusi talkinti norintiems pradėti verslą šioje šalyje“, - sakė P. Šimeliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto docento Jusifo Seiranovo, 2050 metais Indija turėtų tapti trečiąja pagal dydį pasaulio ekonomika po JAV ir Kinijos.

Šiuo metu Indijoje darbingo amžiaus populiacija auga, ketvirtadalis darbingų žmonių yra dvidešimt penkerių metų amžiaus. Anot jo, didžiausia Indijos konkurentė Kinija dėl vieno vaiko politikos susidurs su visuomenės senėjimo problema ir jos ekonominis augimas sulėtės, o Indijai tai negresia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie trukdžius ekonominiam augimui, docentas paminėjo infliaciją, silpnas fiskalines pozicijas, oligarchiją ir korupciją, politinius, etninius ir rasinius konfliktus bei energetinių resursų deficitą.

Indijos ir Baltijos prekybos rūmų direktorius Gediminas Citukas pasidžiaugė, kad Lietuva yra vienintelė iš Baltijos šalių, kuri turi ambasadą Indijoje. Jis pabrėžė kultūrinius indų ypatumus ir teigė, kad norintiems užmegzti ryšį su indais labai svarbu suvokti jų požiūrį į šeimą, žinoti papročius, šalies istoriją ir nebijoti būti smalsiems.

G. Cituko teigimu, Lietuvos verslininkams derėtų žinoti, kad Indijos rinka gana uždara, tačiau atkakliai ir kantriai dirbant, galima pasiekti gerų rezultatų.

Indijos ir Baltijos prekybos rūmai 2009 metais įkurti Vilniuje. 2011 metais čia taip pat įkurti Indijos ir Baltijos verslo rūmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų