• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos sėkmė Japonijoje

Pastarąsias savaites vardas „Lietuva“ Japonijoje skambėjo dažniau nei įprasta.

Liepos 19 d. vakarą Tokijo galerijoje „Hillside Forum“ įvyko Justo Dvariono atliekamos fortepijoninės muzikos vakaras „Nuo Europos klasikos iki lietuvių moderniosios muzikos“, kuriuo buvo uždaryta Mariaus Jovaišos foto paroda „Neregėta Lietuva“.

REKLAMA
REKLAMA

Koncerto programoje skambėjo J. S. Bacho, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono ir S. Prokofjevo kūriniai. Įžanginiuose komentaruose muzikas trumpai nusakė Lietuvos ir Europos muzikos kultūrų sąsajas, plačiau apibūdino svarbiausius lietuvių kompozitorių M. K. Čiurlionio ir B. Dvariono kūrybos bruožus. Pianistas pažymėjo, kad groti lietuvių muziką japonų auditorijai Lietuvos vaizdų apsuptyje, yra ypatingas, džiugus jausmas – tarsi buvimas tuo pačiu metu ir Japonijoje, ir Lietuvoje. Koncerto klausėsi virš šimto svečių.

REKLAMA

Mindaugo Karūnavimo dieną  - liepos šeštąją atidaryta ir dvi savaites prestižinėje meno galerijoje „Hillside Forum“ veikusi paroda „Neregėta Lietuva“ sutraukė apie tūkstantį lankytojų, parodą nušvietė keturi didžiausi Japonijos dienraščiai. Galerijos kuratorė Midori Tsuboi pažymėjo, kad toks susidomėjimas yra neįprastas, nes Tokijas perpildytas kultūros įvykių bei renginių. Lankytojai atvyko ne tik iš Tokijo, bet ir aplinkinių prefektūrų. Apžiūrėję didelio formato Lietuvos fotografijas, paprastai santūrūs japonai neslėpė susižavėjimo ir noro savo akimis pamatyti mūsų šalį. Dalis lankytojų organizatoriams pasakojo apie savo ryšius su Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspoziciją aplankęs poetas, pasaulinės haiku asociacijos prezidentas Ban‘ya Natsuishi (Banja Nacuiši), įkvėptas Baltijos jūros nuotraukų, sukūrė trieilį, kurį į lietuvių kalbą išvertė poetas Kornelijus Platelis: „Šaknys žolių nuo ilgo smėlio liežuvio svyra į jūrą“.

Kartu su šeima Japonijoje viešintis M. Jovaiša, susitiko su parodą padėjusiomis surengti organizacijomis, įteikė foto albumus stambių verslo, kultūros paramos fondų ir meno asociacijų vadovams. Tokijo universitete M. Jovaiša ir Lietuvos ambasados kultūros atašė G. Žukauskienė skaitė paskaitą apie Lietuvos dvasią ir įvaizdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekto „Neregėta Lietuva“ organizatorius M. Jovaiša sakė: „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad sulaukėme tiek daug japonų dėmesio, kad žiniasklaida per tas dvi savaites plačiai nušvietė parodą, ir kartu su pranešimais apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguraciją Lietuvos vardas buvo taip dažnai minimas“.

Parodos ir jos metu vykusių  renginių populiarumą bei reikšmę skleidžiant žinią  apie Lietuvą įvertino ir Europos šalių diplomatai.

REKLAMA

Rugpjūčio mėnesį „Neregėta Lietuva“ persikels į Mijazakį, kur vyks Lietuvos festivalis, dalyvaujant Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoniniam duetui, vėliau – į Kudži miestą, šiemet švenčiantį giminystės su Klaipėda dvidešimtmetį, o 2010 metais – į Saporo ir kitus Japonijos regionus.



Uždarymo vakarą pianistas Justas Dvarionas surengė koncertą „Nuo Europos klasikos iki lietuvių moderniosios muzikos“ (M. Jovaišos nuotr.)

REKLAMA



Kultūros atašė G. Žukauskienė, galerijos kuratorė Midori Tsuboi, M. Jovaiša ir Justas Dvarionas (J. Maeda nuotr.)



Paroda vyko prestižinėje meno galerijoje “Hillside Forum” (M. Jovaišos nuotr.)




Įkvėptas Lietuvos vaizdų, poetas Ban’ya Natsuishi sukūrė haiku, kurį į lietuvių kalbą išvertė K. Platelis (M. Jovaišos nuotr.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



Japonijoje jau daugelį metų gyvenantys lietuviai Donatas ir Kristina Tarailės, Renata ir Petras Petroškevičiai (M. Jovaišos nuotr.)



Parodos autorius su ambasados darbuotojais ir lietuvių bendruomenės nariais (N. Akiyama nuotr.)



Galerijos prieigose buvo įrengti parodos reklamos plakatai (M. Jovaišos nuotr.)




Paskaitoje dalyvavo ir Rytų Europos literatūros katedros profesorius Mitsuyoshi Numano (T. Fujisaki nuotr.)

REKLAMA



Išradingi japonai galerijos svečius vaišino lietuviškais šaltibarščiais (N. Akiyama nuotr.)



Apie parodą parašė keturi didžiausi nacionaliniai Japonijos dienraščiai: Yomiuri, Asahi, Mainichi ir anglų k. leidžiamas The Japan Times (M. Jovaišos nuotr.)



Į uždarymo vakarą susirinko per šimtas svečių (M. Jovaišos nuotr.)




Parodą apžiūrėjo Japonijos Užsienio reikalų ministras Hirofumi Nakasonė (N. Akiyama nuotr.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų