• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos nacionalinė rinktinė šiandien aštuntą kartą pradės siekti kelialapio į Pasaulio čempionato finalinį etapą. Norint išpildyti svajonę 2014 metais vykti į Braziliją Lietuvos komandai reikės atrankos ciklo varžybose nukonkuruoti mažiausiai keturis varžovus.

REKLAMA
REKLAMA

Burtai lėmė, jog 2014 m. FIFA Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos G grupėje lietuviai žais su Graikijos, Slovakijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Latvijos bei Lichtenšteino komandomis.

REKLAMA

Komandos tarpusavyje žais du kartus – po vieną namuose ir išvykoje. Į Pasaulio čempionatą iš karto pateks devyni grupių nugalėtojai.

Aštuonios geriausios Europos zonos grupėse antrąsias vietas užėmusios komandos (neskaičiuojant rezultatų su šeštą vietą užėmusia grupės komanda) žais papildomas rungtynes 2013 metų lapkritį. Iš viso Senajam žemynui planetos pirmenybėse skirta 13 vietų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmuoju numeriu G atrankos grupėje reitinguojama Graikijos rinktinė (FIFA pasaulio rinktinių reitinge – 12 vieta). Tai tikrai nėra atsitiktinumas. Sensaciją 2004 metų Europos čempionate pateikę graikai pastaraisiais metais toliau stebina ir pasiekia puikių rezultatų.

Vadovaujama portugalo Fernando Santoso Graikijos rinktinė nuo 2010 m. rugpjūčio iki 2011 m. lapkričio nepralaimėjo 17 rungtynių iš eilės. Į Europos čempionatą Lenkijoje ir Ukrainoje graikai pateko kaip grupės laimėtojai, su 7 pergalėmis ir 3 lygiosiomis aplenkdami Kroatiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet vasarą Europos pirmenybėse Graikija 1:1 sužaidė su Lenkija ir 1:2 nusileido Čekijai, tačiau 1:0 nugalėjo iki tol įspūdingai žaidusią Rusiją ir pateko į turnyro ketvirtfinalį. Ten graikai turėjo pripažinti Vokietijos pranašumą rezultatu 2:4. Rugpjūtį kontrolinėse rungtynėse Graikija 3:2 svečiuose įveikė norvegus.

Komandoje nėra pirmo ryškumo žvaigždžių, tačiau vis dar gali žaisti veteranai 2004 metų Europos čempionai Giorgos Karagounis ir Kostas Katsouranis. Dauguma graikų atstovauja savo šalies klubams. Iš legionierių išsiskiria Italijoje žaidžiantis saugas Sotiris Ninis („Parma“), Vokietijoje – gynėjai Kyriakos Papadopoulos („Schalke“) ir Sokratis Papastathopoulos („Werder“) bei Škotijoje rungtyniaujantis puolėjas Giorgios Samaras („Celtic“).

REKLAMA

Antra pagal skirstymą grupėje – Slovakijos rinktinė (FIFA reitinge 45).

Atrankos grupės „juodasis arkliukas“ – Bosnija ir Hercegovina (FIFA reitinge 30 vieta). Pastaruosius du atrankos ciklus bosniai buvo labai arti išsvajoto tikslo.

2010 m. Pasaulio čempionato atrankos varžybose bosniai atrankos grupėje į priekį praleido Ispaniją, o praėjusiame Europos čempionate – Prancūziją. Papildomose rungtynėse abu kartus Bosniją ir Hercogoviną (2:0 ir 6:2) eliminavo Portugalijos komanda. Kontrolinėse dvikovose 2012 metais bosniai įveikė Velsą (2:0) ir pralaimėjo Meksikai (1:2) bei Airijai (0:1).

REKLAMA

Įspūdinga bosnių puolimo grandis, kur žaidžia neabejotinas komandos lyderis Edinas Džeko („Manchester City“), Vedadas Ibiševičius („Stuttgart“), aštuonis metus Italijoje praleidęs patyręs Zlatanas Muslimovičius (dabar žaidžia Kinijoje). Daug patirties sukaupę ir gynėjas Emiras Spahičius („Sevilla“) bei Zvjezdanas Misimovičius (Maskvos „Dinamo“), o naujų vilčių teikia Italijoje žaidžiantys saugai Miralemas Pjaničius („Roma“) bei Senadas Luličius („Lazio“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu su lietuviais favoritus bandys nustebinti kaimynė Latvija (FIFA reitinge – 94). Po netikėto patekimo į 2004 m. Europos čempionatą latviai pora ciklų nežibėjo, o prieš dvejus metus gerai rungtyniavo 2010 m.. Pasaulio čempionato atrankos varžybose. Tačiau tada latviai į priekį praleido Šveicariją ir Graikiją, kurių įveikti tarpusavio rungtynėse nesugebėjo.

REKLAMA

Paskutiniame cikle Latvija vėl susitiko su graikais, tačiau šį kartą dėl aukštesnių vietų nekonkuravo ir taip pat liko už Izraelio bei Kroatijos nugarų. 2012 m. kontrolinėse rungtynėse latviai sužaidė be įvarčių su Kazachstanu (0:0), nusileido Lenkijai (0:1) ir Juodkalnijai (0:2), o Baltijos taurės turnyre įveikė eksperimentinės sudėties žaidžiančią Lietuvos rinktinę (5:0) bei Suomiją (1:1 ir 6:5 po 11 m. baudinių).

REKLAMA

Latvius į priekį ir toliau veda rezultatyvusis Maris Verpakovskis (28 įvarčiai per 90 rungtynių rinktinėje), kuris „Baku“ klube žaidžia kartu su Deividu Česnauskiu. Nauja įvarčiu mašina jau tampa ir jaunasis Artiomas Rudnevas („Hamburg“), o saugų grandyje žiba Aleksandras Cauna („CSKA“). Gynybą „cementuoja“ patyrę vartininkas Andris Vanins („Sion“) ir Kasparas Gorkšas („Reading“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš praėjusio atrankos ciklo lietuviams jau gerai pažįstama Lichtenšteino rinktinė (FIFA reitinge 149). Mažosios šalies atstovai dažniausiai tikslų užimti konkrečias vietas nekelia ir pasitenkina iš varžovų atimtais taškais. Prieš šešerius metus jie sugebėjo namuose sužaisti lygiosiomis ir su Portugalija, ir su Slovakija. Tarp įsimintinų Lichtenšteino futbolininkų laimėjimų – ir pergalės prieš Latvijos (2007 m.) bei Lietuvos (2011 m.) rinktines.

Lichtenšteino rinktinei vis dar žaidžia jos simboliu tapęs puolėjas Mario Frickas, kuris komandai atstovavo per 100 kartų. Komandos lyderiai – Šveicarijos bei Vokietijos čempionatuose žaidžiantys gynėjas Martinas Stocklasa bei saugas Michele Polverino Daug Lichtenšteino rinktinės narių rungtyniauja Šveicarijos antrajame pagal pajėgumą divizione žaidžiančiame „Vaduz“ klube.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų