Vilniaus apygardos teismas nutarė atnaujinti bylos tyrimą ir ištirti naujas ženklo „Miss Universe“ (Mis Visata) pasisavinimo aplinkybes.
Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kad Vyriausybė VŠĮ „Pramogų akademijai“ skyrė 63 tūkstančių litų grožio konkursui surengti ir pasirašė sutartį su panašius konkursus rengiančiais Bulgarijos atstovais, teismas nutarė atnaujinti bylos tyrimą ir bylą papildyti.
Šio nuosprendžio išklausyti atvyko VŠĮ „Pramogų akademija“ ir kompanijos „Miss Universe“ advokatai, bet jie susilaikė nuo komentarų.
JAV kompanija, atstovaujanti prekės ženklą „Miss Universe“ kreipėsi į teismą dėl neteisėto žymens „Miss Universe“ ir lietuviško atitikmens „Misis visata“ naudojimo. Amerikos kompaniją atstovavo advokatų kontora „Metida“.
JAV atstovai „Miss Universe“ reikalavo nutraukti ir uždrausti viešajai įstaigai „Pramogų akademija“ naudoti žymenį „Miss Universe 2010“ bei „Misis Visata 2010“ ir prašė priteisti dešimt tūkstančių litų padarytą žalą.
Kompanijos nuomone, dėl ženklų panašumo yra tikimybė suklaidinti visuomenę – žmonės gali pamanyti, kad šis konkursas yra vienas iš tų, kuriuos organizuoja jo klientas.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad „Pramogų akademija“ turėjo visus konkurso rengimui reikalingus leidimus, kuriuos franšizės pagrindu jai išdavė Bulgarijoje registruota bendrovė.
Projektą „Misis Visata“ buvo parėmusi ir Lietuvos Vyriausybė, mat pramogų bendrovei pavyko įtikinti, kad konkursas yra socialinis projektas „Miss Universe Pasaulio moterys prieš smurtą ir prekybą žmonėmis“.
Pinigų gauti padėjo ir Užsienio reikalų ministerija (URM), kuri kreipėsi į Vyriausybę prašydama skirti ne tik 63 tūkstančius litų licencijos mokesčiui padengti, bet dar 70 tūkstančių litų projekto išlaidoms.
Bylos duomenimis, URM savo laiške Vyriausybei teigė, kad „Pramogų akademija“ rengia prestižinius renginius. Panašus konkursas vyko ir Latvijoje, kur nugalėtoja tapo finansininkė Vaida Ragėnaitė.
Oficialiuose dokumentuose ministrė teigė, kad grožio konkursas itin svarbus Lietuvai, kuri užpernai pradėjo vadovauti Baltijos Jūrų valstybių tarybai, kovojančiai prieš prekybą žmonėmis.