Pasak gyvūnų gerovės aktyvistės Gabijos Enciūtės, šis tyrimas – jau antrasis mėginimas atkreipti Lietuvos vartotojų ir maisto gamintojų dėmesį į „pasibaisėtinas sąlygas paukštynuose“. 2015 m. „Tušti narvai“ paskelbė kampaniją „Kiaušinių kaina“. Anot aktyvistės, antisanitarinės sąlygos, matytos paukštynuose tuomet, ir dabar nepasikeitė.
Iš narvuose auginamų dedeklių paukštynų atkeliauja apie 97 % Lietuvoje suvartojamų kiaušinių.
„Įsivaizduojame, kad Lietuvoje visos vištos laimingos bėgioja ant žolės pas močiutę, bet iš tiesų mes paskutinė Europos šalis, kurioje vis dar tokia didžiulė jų dalis auginamos prasčiausiomis sąlygomis“, – komentavo G. Enciūtė ir pasidžiaugė, kad greitu metu 2 ir 1 numeriu pažymėtų (t.y. aukštesnės gerovės sąlygomis sudėtų) kiaušinių pasiūla turėtų augti, nes esą net ir Lietuvos maisto rinkoje pamažu atsiranda įmonių, kurios vištų gerovės standartus įtraukia į savo tiekimo politiką.
Galimų pažeidimų paukštynuose tyrimas perduotas į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rankas. 2015-aisiais inspektoriai vieną iš pakartotinio aktyvistų dėmesio sulaukusių paukštynų nubaudė už netinkamą paukščių lavonų tvarkymą.