Vežimėlio variklį maitino du automobiliams skirti akumuliatoriai. Jį savo stebėjimo kameromis užfiksavo ir Lietuvos pasienio sargai, tačiau pagauti jo nespėjo.
„Toks aparatas sulaikomas pirmą kartą. Kažkokių tokių bandymų tokiom priemonėm gabenti kontrabandą iki šiol nepasitaikė. Bet ir šiuo atveju įtariama, kad tai galėjo būti skirta kontrabandai, nes tas įrenginys buvo tuščias“, - sako VSAT atstovas Giedrius Mišutis.
Tuo tarpu baltarusių internautai juokiasi, kad jų pasieniečiai nosies riesti dėl savadarbės drezinos sustabdymo neturėtų: mat jeigu aparatas parlėkė iš Lietuvos tuščias, tai akivaizdu, kad krovinį greičiausiai lietuviai jau išsikrovė.
„Ne, ne, tikrai neturime jokių duomenų, kad galėtume tą patvirtinti. Kaip minėjau, buvo apieškota teritorija, aplinkiniai keliai, mūsų pajėgos, kurios arčiausiai buvo, iš karto patikrino, matant, fiksuojant realiai, kada tas aparatas išvažiuoja“, - tvirtina VSAT atstovas.
Rasti tik pėdsakai, kurie leidžia manyti, kad drezina paleista apie 300-tų metrų atstumu nuo valstybių sienos. Tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos pasieniečiai sutinka, kad greičiausiai aparatas skirtas patikrinti jų reakciją ir budrumą. Visgi, panašūs bandymai ant bėgių gali kelti daug didesnę grėsmę, juk šiais bėgiais nuolat kursuoja krovininiai ir keleiviniai traukiniai.
Bėgiais lekianti drezina - ne vienintelis kontrabandininkų „kūrinys“. Čia prieš prieš pora mėnesių užfiksuotas Nerimi plukdomas kontrabandos krovinys net su GPS sistema, padedančia pagal kordinates nukakti į bet kurį pasaulio tašką. Tačiau dar didesnį galvos skausmą pasieniečiams kelia nuolat virš sienos besisukinėjantys dronai. Pernai pasieniečiai tokių užfiksavo per 30-mt. Kiek tokių pareigūnai nuleido ant žemės, slepia.
Dronais prekiaujantys verslininkai sako, norinčiųjų jų įsigyti netrūksta. Kai kurie klientai tiesiai šviesiai pripažįsta, kad drono reikėjo kontrabandai.
Ir, pasirodo, dronai kontrabandininkams - išties neprastas pagalbininkas, mat jis gali panešti iki 5-ių kilogramų ir skristi apie 20 kilometrų. O atsekti, kas ir iš kur droną valdo, be galo sunku. Beje, skraidykles mėgsta viso pasaulio kontrabanininkai. Štai Jungtinėje Karalystėje viena 8 asmenų grupuotė į kalėjimus dronais per metus štai taip sugebėjo nuskraidinti narkotinių medžiagų ir kitos kontrabandos už daugiau nei 400 000 eurų. Tiesa, už savo veiklą dabar patys leidžia dienas belangėje.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.