• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Lietuvos pajūryje buvo rastas šokiruojantis radinys – panašu, kad jūra į krantą išmetė kaulą. Tačiau aplinkybių patikslinimui į vietą buvo iškviesti ir policijos pareigūnai.

Šiandien Lietuvos pajūryje buvo rastas šokiruojantis radinys – panašu, kad jūra į krantą išmetė kaulą. Tačiau aplinkybių patikslinimui į vietą buvo iškviesti ir policijos pareigūnai.

REKLAMA

Radinio nuotraukomis pasidalinę „BĮ Klaipėdos paplūdimiai“ nurodė, kad keistas radinys aptiktas Smiltynės paplūdimyje.

„Jūra išmeta ne tik gintarą, bet ir kitokių „dovanų“. Šiandien Smiltynės paplūdimio lankytojus nustebino neįprastas radinys. Aplinkybėms išsiaiškinti, iškviesti policijos pareigūnai“, – socialiniuose tinkluose dalinosi Klaipėdos gelbėtojai.

Gelbėtojams darbo netrūksta

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt dalinosi dar vienu Klaipėdos gelbėtoju pasidalintu šokiruojančiu ir net bauginančiu vaizdo įrašu, kaip gelbėtojai Giruliuose skubėjo gelbėti skęstantį vyrą. 

Socialiniuose tinkluose  „BĮ Klaipėdos paplūdimiai“ pasidalino vaizdo įrašu, kaip gelbėtojai skubėjo į pagalbą skęstančiam vyrui.   

REKLAMA
REKLAMA

„Skęstančiojo gelbėjimo operacija Klaipėdoje (07.15 d. Giruliai)“, – nurodoma prie vaizdo įrašo. Į pagalbą skęstančiam vyrui skubėjo net keturi gelbėtojai.  

REKLAMA

Laimei, gelbėjimo operacija buvo sėkminga, vyrą pavyko saugiai ištraukti į krantą. 

Ką būtina žinoti maudantis jūroje  

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Palangos ir Šventosios gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas papasakojo, ką būtina žinoti maudantis jūroje. Jis priminė, kad Baltijos jūroje yra duobių, kurios gali būti įvairaus skersmens ir gylio – pasitelkiant dronus 40 m nuo kranto buvo aptikta iki 2 m gylio duobė, jų netrūksta ir pakrantėse. Duobes reikėtų arba bandyti perplaukti, arba kitaip apeiti.  

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, priklausomai nuo vėjo krypties, yra ir srovė, kuri neša į vieną ar į kitą pusę. Jeigu vėjas šiaurinis, srovė eina į pietus, jeigu pietinis – į šiaurę.   

Srovė gali labai lengvai pagauti ir nunešti, patekus į srovę gelbėtojų vadas primena nebandyti kovoti su srove, o pasileisti kartu su ja – po 10-20 metrų ji nueina gilyn. Tada ramiai galima grįžti atgal į krantą, svarbiausia neišeikvoti jėgų priešinantis srovei.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjus skęstantįjį, reikia skubiai skambinti gelbėtojų trumpuoju numeriu 1509 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.    

Prieš patiems skubant gelbėti skęstantįjį, būtina įsivertinti savo jėgas – jei nemokate plaukti ir nežinote, kaip elgtis tokiose situacijose, padėkite nuo kranto – ištieskite šaką, numeskite kamuolį ar vandens butelį, kad į nelaimę patekęs asmuo kuo ilgiau išsilaikytų vandens paviršiuje. 

Labai nekonkretu ir neprofesionalu tuščiai mesti skaitytojams " kaulą" dėl kaulo. Niekinė informacija.
O tai koks ten kaulas? Zmogaus? Kiaules ? Arklio? Ar ukrainiecio?
xaxoxaulis.Tapkinas rinks paramą jo patalpinimui į muziejų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų