Šių metų vasario 13-14 dienomis Lietuvoje viešėjęs EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Douglasas Frantzas, susitikęs su parlamento ir vyriausybės atstovais teigė: „[...] aš buvau įtikintas, kad Lietuvos Vyriausybė – tiek opozicija, tiek ir valdančiosios partijos – yra pasiryžusios to [įstojimo] pasiekti“.
Nuo minėto delegacijos vizito Lietuvoje pasiekta ženkli pažanga. Per pusę metų Lietuvos pasirengimas narystei buvo vertinamas 20 EBPO komitetų. Daugelyje komitetų Lietuva buvo įvertinta teigiamai, bet lieka keletas sričių, tokių kaip investicinė aplinka, valstybės valdomos įmonės, kova su korupcija, kuriose dar reikia atlikti daug darbų.
Narystė EBPO yra suprantama kaip galutinis žingsnis Lietuvą gražinant į pažangių, išsivysčiusių bei demokratinius principus ir tarptautinę tvarką puoselėjančių valstybių ratą. Šios organizacijos narėmis yra kol kas tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi, o namuose pritaikyti geriausiai pasiteisinusias pasaulines praktikas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas.