Visuotiniame Lietuvos nacionalinės filharmonijos darbuotojų susitikime priimta rezoliucija pasisako prieš filharmonijos vidaus problemų eskalavimą bei filharmonijos, kaip organizacinio vieneto, skaidymą.
Antradienį (01.21) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (LNF) įvykusiame visuotiniame filharmonijos darbuotojų susitikime buvo priimta rezoliucija, išskirianti Filharmonijos darbuotojų poziciją tolesnių Filharmonijos veiklos prioritetų atžvilgiu.
“Šiame susitikime siekėme išsiaiškinti kolektyvų nuomones susiklosčiusios situacijos Filharmonijoje atžvilgiu bei įtraukti juos į tolesnės veiklos planavimo procesą”, - teigia LNF generalinis direktorius Egidijus Mikšys. Jo teigimu, priimta rezoliucija taps pagrindu įtvirtinant Lietuvos nacionalinės filharmonijos statusą bei rengiant tolesnės jos veiklos strategiją.
Pasak priimtos rezoliucijos, Lietuvos nacionalinė filharmonija yra koncertinė įstaiga, vienijanti iškiliausius Lietuvos muzikos kolektyvus, dirigentus ir solistus. Veikianti pagal Lietuvos įstatymus ir savo veiklos įstatus, filharmonija reprezentuoja Lietuvos muziką ir Lietuvos muzikos atlikėjų meno vertybes šalyje ir užsienyje.
Rezoliuciją priėmę Filharmonijos darbuotojai pasisako prieš filharmonijos, kaip organizacinio vieneto, skaidymą ir įpareigoja filharmonijos tarybą įkurti darbo grupę, kuri parengtų struktūriškai ir ekonomiškai efektyviausią organizacijos perspektyvinės veiklos modelį, atsižvelgiant į Lietuvos kultūros ir meno įstatyminę bazę bei bendruosius Europos Sąjungos teisinius reikalavimus.
Visuotiniame susitikime dalyvavę Filharmonijos kolektyvų darbuotojai pritarė, kad vidaus problemų eskalavimas politiniu lygmeniu bei žiniasklaidoje daro didžiulę žalą LNF kolektyvų veiklai ir organizacijos įvaizdžiui visuomenėje. LNF darbuotojų profsąjungos teigimu, kelių asmenų nepasitenkinimas filharmonijos vadovų veikla ir politinis spekuliavimas organizacinėmis filharmonijos problemomis, ne tik trikdo filharmonijos bei jos atskirų kolektyvų darbą, bet ir kelia grėsmę Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei profesionalios muzikos atlikėjų kolektyvų išlikimui.
Pirmą kartą surengtame visuotiniame susirinkime dalyvavo LNF kolektyvai ir jų vadovai. Savo ir atstovaujamų kolektyvų nuomones išsakė LNF generalinis direktorius Egidijus Mikšys ir jo pavaduotoja Rūta Prusevičienė, LNF darbuotojų profsąjungos pirmininkas Algirdas Šimėnas, Lietuvos nacionalinio orkestro meno vadovas ir vyriausias dirigentas Juozas Domarkas, taip pat šio kolektyvo koncertmeisteris Algimantas Peseckas, Lietuvos kamerinio orkestro direktorė Audra Keniausytė, Vilniaus kvarteto violončelininkas Augustinas Vasiliauskas, kamerinio ansamblio “Musica humana” meno vadovas Algirdas Vizgirda, Kauno valstybinį chorą atstovaujantis Kauno filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta.