Renginyje dalyvavo įvairių Lenkijos ir tarptautinių žydų organizacijų bei kultūros institucijų, Varšuvos žydų bendruomenės atstovai, meno istorikai, Lenkijoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, žurnalistai, lenkų ir lietuvių studentai.
Plungėje veikiančio Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo direktorius Daumantas Todesas pasakojo susirinkusiems apie Lietuvoje išlikusias medines sinagogas ir būtinybę išsaugoti šį unikalų Lietuvos valstybės istorijos bei medinės architektūros paveldą. Viena žymiausių Lenkijos meno istorikių, fundamentalios studijos „Dangaus vartai. Sinagogos senosios Abiejų Tautų Respublikos žemėse“ autorė Maria Piechotka pabrėžė, kad, palyginti su Lenkija, Lietuvoje išlikę nemažai šio unikalaus žydų kultūros paveldo pavyzdžių.
Vakaro svečiai klausėsi lietuvių poezijos kūrinių iš rinkinio „Mirtis, rečitatyvas ir mėlynas drugelis. Lietuvių poetai apie holokaustą“, dainininkės Sigutės Trimakaitės atliekamų dainų, turėjo progą susipažinti su 1930 metais nusipelniusio meno istoriko Pauliaus Galaunės išleistos knygos „Lietuvių liaudies menas“ fragmentais.
Renginio dalyviams kilo mintis, jog parodos metu būtų labai naudinga surengti lietuvių ir lenkų meno istorikų diskusiją apie medinių Lietuvos sinagogų architektūrą ir bendradarbiavimą siekiant išsaugoti šį unikalų Lietuvoje išlikusį Europos kultūros paveldą.
Lietuvos kultūros centro surengta paroda veiks Varšuvoje iki rugsėjo 12 dienos.