Penktąją pergalę iš eilės Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė, kuri antrosiose E grupės rungtynėse tvankioje Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje 77:58 (20:14, 18:18, 24:17, 15:9) nugalėjo Ispanijos krepšininkus.

Lietuviams šiose rungtynėse nepavyko atitrūkti į priekį nuo pat rungtynių pradžios. Nors po dviejų Tautvydo Sabonio baudos metimų bei Edgaro Ulanovo tritaškio sužaidus keturias minutes mūsiškiai buvo įgiję penkių taškų pranašumą (10:5), ispanai surengė dvi tikslias atakas ir vėl sumažino deficitą iki minimumo – 10:9. Deividas Pukis ir E.Ulanovas dar kartą pataikė iš toli (16:9), o po eilinio D.Pukio tritaškio likus žaisti dvi minutes Lietuvos komanda dar labiau nutolo – 19:11. Per likusias minutes svečiams pavyko kiek priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių Lietuva buvo priekyje – 20:14.

Pirmųjų keturių antrojo kėlinio minučių atkarpą Lietuva laimėjo 11:2 ir po Vytenio Čižausko, Jono Valančiūno bei E.Ulanovo metimų gerokai pabėgo į priekį – 31:16. Nors ispanai atsakė spurtu 6:0 ir vėl priartėjo (31:22), lietuviai J.Valančiūno bei Dovydo Rediko pastangomis netruko susigrąžinti dviženklį pranašumą – 35:22. Nepaisant kelių stabtelėjimų, šešių taškų persvarą lietuviams pavyko išlaikyti iki pat didžiosios pertraukos ir po dviejų kėlinių Lietuva buvo priekyje – 38:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje lietuvių pranašumas buvo grėsmingai aptirpęs (38:35), laimei ispanų puolimas užstrigo, o lietuviai suskubo tuo pasinaudoti. Varžovai jau per pirmas tris ketvirčio minutes surinko penkias asmenines pražangas, o D. Pukis baudų metimais vėl grąžino dviženklį pranašumą – 46:36.

Antroje ketvirčio pusėje ėmė žibėti J. Valančiūnas. Puolėjas dvi atakas iš eilės baigė triuškinančiais dėjimais, o Lietuvos rinktinės atotrūkis pasiekė įprastą šiame čempionate – 55:40. Priešingai nei antrajame ketvirtyje, trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviai sumažinti deficito varžovams nebeleido ir prieš lemiamas dešimt minučių jau turėjo dviženklį pranašumą – 62:49.

Tikra čiuožykla virtusios Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenos aikštėje Lietuvos komanda dominavo ir ketvirtajame kėlinyje. Dviženklį deficitą skubėdami ispanai bandė naikinti tolimais metimais, tačiau svečių tritaškiai skriejo pro šalį, o Lietuvos rinktinės pranašumas nuo to tik dar labiau didėjo.

Po D. Rediko tritaškio skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (69:53), o netrukus tapo dar solidesnis – 72:53. Kėlinio pabaigoje Kazio Maksvyčio auklėtinių pranašumas nepakito ir Lietuvos komanda iškovojo dar vieną įtikinamą pergalę rezultatu 77:58.

Lietuva: J. Valančiūnas 20 (dvitaškiai 7/9, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), D. Pukis 19 (tritaškiai 4/6), E. Ulanovas 9 (tritaškiai 3/4), R. Jakštas 7, D. Redikas 6, T. Sabonis ir V. Čižauskas (6 rez. perd.) – po 5, Ž. Skučas ir R. Simanavičius – po 3.

Ispanija: P. Oriola ir J. Fernandezas – po 9, A. Barrera 8, M. Acosta, J. Tomas ir M. Sarvera – po 7.