Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė nagrinėti Lietuvos gėjų lygos (LGL) skundą dėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo skundą išnagrinėti iš naujo.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį LGKT nusprendė nenagrinėti Lietuvos gėjų lygos ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto darbuotojos Jolantos Samuolytės skundo dėl Vilniaus mero Juozo Imbraso, Savivaldybės administracijos ir Tarybos veiksmų.
VAAT penktadienį išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad LGL kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti kaip nepagrįstą ir neteisėtą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos sprendimą, kuriuo LGL ir J. Samuolytės skundas buvo paliktas nenagrinėtas.
LGL ir J. Samuolytė savo skunde Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai teigia nurodę konkrečius veiksmus (neveikimą), kuriais savivaldybės institucijos nesilaikė įstatymu jiems nustatytos pareigos įgyvendinti lygias galimybes ir šiurkščiai pažeidė Lygių galimybių įstatymo reikalavimus.
Pranešime teigiama, kad pareiškėja mano, kad LGKT priėmė sprendimą pažeisdama procedūras, tokių skundų nagrinėjimo taisykles ir įstatymo nuostatus.
Vilniaus savivaldybė atsisakė išduoti leidimą praėjusių metų rugpjūtį pastatyti Vilniaus Rotušės aikštėje Europos Sąjungos tolerancijos vilkiką „Už įvairovę. Prieš diskriminaciją“, kas papiktino LGL bei J. Samuolytę.
Vilniaus savivaldybė, atsisakydama išduoti leidimą dėl renginio, teigė besirėmusi ne įstatymų draudžiama diskriminacija, o internete paskelbtu straipsniu, kad renginyje bus mėginama išskleisti gėjų vaivorykštės vėliavą. Esą siekta garantuoti renginių dalyvių, žiūrovų saugumą.
Lygių galimybių kontrolierės Aušros Burneikienės įsitikinimu, gėjų skundžiamas atsisakymas išduoti leidimą surengti renginį turi būti nagrinėjamas teisme, o ne LGKT.