Teismo sprendimu iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovo posto nušalintas su kriminalinio pasaulio autoritetais glaudžiai siejamas Julius Kvedaras toliau stebina aplinkinius.
Kaip jau anksčiau skelbta, rugpjūčio 30 dieną Kauno apylinkės teismo sprendimu pusei metų nuo pareigų nušalintas J. Kvedaras taip pat yra įtariamas galėjęs neteisėtai praturtėti pasisavindamas Tarptautinės Europos futbolo asociacijos (UEFA) Lietuvai skirtas lėšas.
Kai kuriems vis dar „ponas prezidentas“
Tačiau susidaro įspūdis, kad J. Kvedarui nė motais jokie įstatymai ir teismų sprendimai. Pastarosiomis savaitėmis plačiai nušviestose skandalingose futbolo pasaulio istorijose minimas vyriškis nė trupučio nesikuklindamas praėjusį penktadienį dalyvavo LFF A lygos klubų valdybos posėdyje Vilniuje.
Nors pagal teismo sprendimą J. Kvedaras negali dalyvauti tokio pobūdžio futbolo federacijos renginiuose, bet, anot kai kurių šiame susirinkime dalyvavusių asmenų, atvykęs į posėdį, jis buvo sutiktas pakankamai šiltai.
Posėdžio metu J. Kvedaras, susirinkusiųjų nuostabai, pasisakė itin plačiai. Žadėjo aukso kalnus. Pareiškė, kad artimiausiu metu kai kuriems šalies futbolo klubams suteiks ypatingų nuolaidų.
Vienas iš posėdyje dalyvavusių futbolo pasaulio atstovų portalui Balsas.lt neslėpė nuostabos, kad po daugybės kritiškų straipsnių žiniasklaidoje daugelis į J. Kvedarą kreipėsi itin maloniai.
Kai kurie minėto posėdžio dalyviai bendraudami su J. Kvedaru nė trupučio nesikuklindami nevengė demonstruoti savo prielankumo susikompromitavusiam LFF veikėjui.
Keli jų kreipėsi į J. Kvedarą netgi tokiomis frazėmis kaip „ponas prezidente“ ir pan.
Ar teismas tenkins J. Kvedaro skundą?
Paklaustas apie J. Kvedaro teismo sprendimo nevykdymą, Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis portalui Balsas.lt sakė, kad pirmadienio popietę (Balsas.lt redakcijos žiniomis, 15 val. 30 min.) Kauno apygardos teisme bus nagrinėjamas J. Kvedaro skundas dėl nušalinimo iš LFF vadovo posto.
„Apygardos teismas turėtų tenkinti arba ne, ar žemesnės instancijos teismas pagrįstai jį nušalino nuo pareigų. Iki šios akimirkos asmeniškai neturiu duomenų, kad šis sprendimas būtų nevykdomas. Tad plačiau šia tema bus galima kalbėti po apygardos teismo sprendimo“, – kalbėjo K. Betingis.
Pasiteiravus apie Kaune plačiai paskleistas kalbas, jog kai kurie J. Kvedaro interesais susidomėję asmenys galėjo perduoti kauniečiams teisėjams net 100 tūkstančių litų kyšį dėl šiam veikėjui palankaus teismo sprendimo, K. Betingis atsakė: „Lietuva garsėja kaip šalis, kurioje be pinigų nevyksta jokie procesai. Kad čia už pinigus viską galima nupirkti ir įgyti. Visuomet tokių gandų pasitaikė ir pasitaiko, tad neatmesčiau, jog panašių kalbų skleidėjai paprasčiausiai siekia sukompromituoti kai kuriuos teisėsaugos pareigūnus.“
Atakoje – ryškiausias Deivis
Žiniasklaidoje skelbta, kad rugsėjo 11-ąją Kauno policijoje gautas O. K. pranešimas, kad Skirmanto gatvėje įvyko konfliktas. Vėliau O. K. atvyko į Kauno Santakos policijos komisariatą, tačiau pareiškimo nerašė, tik informavo, kad jį parašys kitą dieną.
Rugsėjo 12 d. į tą patį Santakos policijos komisariatą kreipėsi J. Kvedaro artimiausios aplinkos giminaitė ir parašė pareiškimą, kad rugsėjo 11-osios vakarą, maždaug 21 valandą prie J. Kvedaro nuosavo namo Skirmanto gatvėje atėjo grupelė nepažįstamų asmenų ir iš LFF veikėjo artimųjų reikalavo pinigų.
Nekviesti atvykėliai grasino, kad jei negaus pinigų, blogai baigsis.
Policijos pareiškime nurodoma, kad minėti nepažįstamieji asmenys daugiau nieko nedarė, joks turtas nebuvo sugadintas, niekas nesužalotas. Tačiau ikiteisminis tyrimas Kauno policijoje nepradėtas.
Tuo tarpu Kauno nusikalstamą pasaulį iš vidaus pažįstantys asmenys žurnalistams pasakojo, kad policijai pareiškimas nebuvo rašytas tiktai dėl to, kad J. Kvedaras laikosi mafijos tylėjimo įžadų, o minėtą rugsėjo 11-osios vakarą į LFF veikėjo dukters Ritos Kvedarės namus įsiveržė keliolika kaukėtų vyrų, kurie daužė langus, niokojo baldus.
Neva įsibrovėliai reikalavo sugrąžinti nemažus pinigus.
Kalbama, kad aršiausias įsibrovėlis buvo anksčiau Henriko Daktaro veikėjams priskiriamas kaunietis Deivydas Kalpokas, banditų pasaulyje geriau žinomas Deivio pravarde.
Buvusio futbolininko D. Kalpoko, kaip ir J. Kvedaro fotografijos yra įklijuotos šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme baigiamoje nagrinėti Kauno Daktarų gaujos byloje.
Pastaruoju metu D. Kalpokas garsėjo kaip salės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris, tačiau rinktinė pralaimėjo visus turnyrus, todėl netrukus buvo atsisakyta jo pareigų.
Kalbama, kad D. Kalpoko kandidatūrą į minėtą postą buvo smulkiai aptarta su aukščiausias Kauno kriminalinio pasaulio šulais. Po žiniasklaidoje paviešinto išpuolio J. Kvedaro valdose , D. Kalpoku rimtai susidomėjo Kauno organizuoto nusikalstamumo pasaulį atidžiai stebintys kriminalistai ir jų aukščiausieji vadovai.
Daktarų byloje – ir D. Kalpoko fotografija (nuotr. Policijos)