• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš pusmetį susikūrusi drag meną Lietuvoje populiarinanti platforma „Balaganza“ ir Lietuvos drag karalienės nusprendė mamos dienos proga pasveikinti ne tik savo, bet ir viso pasaulio Drag Mamas, pasidalinti asmeninėmis istorijomis bei papasakoti, kokią reikšmę mamos sąvoka turi drag kultūroje.

Vos prieš pusmetį susikūrusi drag meną Lietuvoje populiarinanti platforma „Balaganza“ ir Lietuvos drag karalienės nusprendė mamos dienos proga pasveikinti ne tik savo, bet ir viso pasaulio Drag Mamas, pasidalinti asmeninėmis istorijomis bei papasakoti, kokią reikšmę mamos sąvoka turi drag kultūroje.

REKLAMA

Drag renginių koordinatorė ir prekės ženklo „Balaganza“ vadybininkė Vytautė Strumilaitė sako, jog idėja sukurti tokį vaizdo įrašą kilo dėl to, jog Lietuvoje žmonės vis dar mažai žino apie šią kultūrą ir jos istoriją, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuvoje ši kultūra vis dar yra labai jauna ir tik besivystanti. Net jeigu žmones ir yra girdėję, kas yra drag, pastebime, jog visuomenėje ši sąvoka neretai vis dar yra apipinta įvairiausių mitų, stereotipų, vyrauja nemažai klaidinančios informacijos. Manau, kad dėl to, jog garsiai apie ją Lietuvoje kalbama nedaug, žmonėms dažnai nežino, kokios normos ar reiškiniai vyrauja šioje kultūroje“, – sako Vytautė.

„Būtent todėl, kad žmonės galėtų iš arčiau susipažinti, savo akimis „pačiupinėti“ ir patys susidaryti nuomonę, kas yra drag, kartu su muzikos atlikėju Tomu Alenčiku nuo rugsėjo pradėjome organizuoti labai sėkmingus kasmėnesinius drag šou renginius „Soho“ klube Vilniuje“, – pasakoja Vytautė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau renginių organizatorė teigia, jog nori ne tik kurti drag kultūrą Lietuvoje ir suteikti šio meno atlikėjams erdvę pasirodyti, bet ir apie šią kultūrą Lietuvai kalbėti plačiau, daugiau ir dažniau. „Todėl visada stengiames bei ieškome progų kalbėti apie tai, kas svarbu, pasakoti žmonėms istorijas ir supažindinti su ja kuo daugiau žmonių. Ši kultūra iš tikrųjų gali būti labai įkvepianti“, – daliansi Vytautė.

REKLAMA

Drag Mamos – tai tik vienas iš šios kultūros reiškinių, kurio susiformavimui didelę įtaką turėjo diskriminaciniai Queer kultūros sunkumai septintajame–aštuntajame dešimtmetyje. Būtent šiuo laikotarpiu Junginėse Amerikos Valstijose stipriai išpopuliarėjo „Drag House“ (liet. Drag namų) kultūra, kuomet jau patirties turinčios Drag karalienės, vadinamos Drag Mamos, priglausdavo ir drag amato mokydavo jaunus, šia meno sritimi užsiimti norinčius ir dažnai iš namų išvarytus homoseksualus. Kadangi tokių situacijų šiandieniniame pasaulyje pasitaiko vis mažiau, galima sakyti, jog ir drag mamos sąvoka adaptuojasi bei įgauna kitokių prasmių. Tačiau nepaisant nieko, ir šiandien pradedančiajam drag meno atlikėjui reikalingas emocinis palaikymas, kurį geriausiai jam gali suteikti drag mama.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ar „Balaganza“ galima vadinti „namais“ Vytautė atsakė, jog apie tai negalvojo ir niekada to neįvardijo, bet pripažįsta, jog šie renginiai iš tiesų labai suartino dažniausiai scenoje pasirodančias karalienės. „Kol kas man žinomas oficialus „Drag House“ yra vienas, kurio pavadinimas – „House of Saiko“, – dalinasi Vytautė.

Drag mamos ir biologinės mamos nėra tas pats, tačiau pagrindinė jų misija ir atsakomybės skirasi nedaug. Jauniems ir tik pradedantiems Drag atlikėjams jos iš tiesų atlieka tarsi mamos pareigas – suteikia emocinę paramą, palaikymą, padeda formuotis atlikėjo asmenybei, moko drag kultūros subtilybių ir dalijasi savo išmintimi. Jos yra tarsi mentorės jauno drag kūrėjo kelyje.

Kviečiame pažiūrėti trumpą vaizdo įrašą, kuriame drag karalienės Vandos Saiko, Aura bei Hime Umiko Saiko sveikina savo Drag mamas ir dalinasi asmeninėmis istorijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų