Vaikai neslepia – kursas nėra lengvas, bet iškeisti pamokas į jį – verta.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Keli Alytaus šaulių pirmosios rinktinės instruktoriaus patarimai ir viena Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos devintokų grupė jau pasiruošusi patikrinti savo pirštų miklumą. Kelios akimirkos ir prie taikinio vaikai išgirsta, kam pasisekė geriau, o kam reikia dar pamiklinti pirštus.
Tokie šaudymai pneumatiniais ginklais – viena iš Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso, kuris privalomas visiems šalies devintokams, dalių. Vaikai neslepia – nelengva ne tik šaudyti, bet atlikti ir kitas šaulių užduotis: mokytis ekstremalių situacijų valdymo pradmenų, teikti pirmąją pagalbą, mokytis išgyvenimo principų.
Kol vieni devintokai miklina pirštus šaudydami, kiti mokosi užkurti ugnį be degtukų.
Taip jėgas vien šioje gimnazijoje tris dienas miklino beveik šimtas devintokų. Jiems talkino ir aukštesnių klasių mokiniai, kai kurie jų jau jaunieji šauliai.
„Čia yra pagrindas nuo ko galima kilti aukščiau. Bendraklasiams ir klasiokams tai yra labai puiki galimybė išbandyti kažką naujo. Visi galvoja, kad laužai tik su degtukais, ir šaudymai būna su pneumatiniais šautuvais, dauguma išsigąsta, bet tai nieko baisaus, visi pamato, tada orientavimasis vietovėje, šiaip, kaip žygiams pasiruošti. Ir tokius dalykus, kaip pasiruošti žygiams, jie gali net ir kasdieniniame gyvenime panaudoti“, – teigia gimnazijos pirmokė Eglė Jančiukaitytė.
Mokymai kaip niekad aktualūs
Kaip sako šių mokymų vadovai, Alytaus rinktinės šauliai, vaikams sekasi visai neblogai.
„Iš visų užsiėmimų skirstosi į dvi grupes. Vieniems patinka šaudymai, kiti labai džiaugiasi žygiu, kadangi trečią dieną praleidžia lauke, įveikia nuo penkių iki dešimties kilometrų“, – pasakoja Alytaus rinktinės Neformalaus švietimo mokytoja Ieva Ūselytė.
Gimnazijos vadovybė sako, kad tokie šaulių rengiami mokymai dabar, kaip niekada, aktualūs.
„Iš tikrųjų tai labai reikalingas dalykas, ypatingai šiuo metu, kai tokia yra politinė situacija, kai mus supa nedraugiški kaimynai. Šita jų iniciatyva naudinga ir patiems mokiniams, visai šaliai ir ES regionui“, – sako direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Kirilovas.
Žygyje vaikai egzaminuojami – vadovai parengia užduotis iš visų trijų mokymosi dienų ir kiekvienas devintokas turi parodyti, ko išmokęs. O po trijų dienų kurso – devintokai gauna ir pažymėjimus. Tokius jau gavo viena Alytaus apskrityje trisdešimt keturios devintokų klasės. Iš viso Lietuvoje šį kursą išklausė per pusė šalies devintokų.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.