Todėl visuomenė veikiausiai nesužinos, ar juo banko darbuotojai nevažinėja, pavyzdžiui, į teniso treniruotes, kurias nusipirko ne iš savo, o visiems lietuviams priklausančių banko pinigų.
Uždirba daug, bet tenisą žais už jūsų pinigus
Pagal įstatymą Lietuvos bankas nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei – visiems šalies piliečiams. 722 banko darbuotojai yra vadinami tarnautojais.
Vidutinis jų darbo užmokestis yra 4007 eurai neatskaičius mokesčių, o banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir kiti vadovai uždirba keliskart daugiau.
Tačiau panašu, kad banko darbuotojams nepakanka vidutinį lietuvišką atlyginimą viršijančių algų.
Už kainų stabilumo palaikymą ir pinigų išleidimą atsakingas Lietuvos bankas nusprendė, kad šiems tikslams pasiekti reikalingos teniso treniruotės.
Bent jau taip galima spręsti iš banko sudarytos sutarties, apie kurią skelbia Centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema.
Lietuvos bankas sutartį dėl teniso treniruočių sudarė su bendrove „Teniso pasaulis“, kuri geriau žinoma „SEB arenos“ vardu. Ji įeina į „MG grupę“, kurią valdo vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Darius Mockus.
Šią sutartį Lietuvos bankas sudarė dar šių metų gegužę, o informacija apie ją paskelbta tik po dviejų mėnesių.
Pačios sutarties sistemoje nėra veikiausiai dėl to, kad jos suma nėra didelė, arba dėl to, kad ji sudaryta žodžiu.
Tenisą žais nedaug Lietuvos banko tarnautojų
Pagal sutartį, kuri galios iki kitų metų gegužės 1 d., Lietuvos bankas už teniso treniruočių paslaugas sumokės 3448,5 euro.
Kadangi pati sutartis nėra skelbiama, neaišku, koks skaičius Lietuvos banko darbuotojų, kurių funkcijoms vykdyti, panašu, reikalingos teniso treniruotės, jose dalyvaus.
Visą sutarties sumą padalijus iš 12, išeitų po 287 eurus per mėnesį arba beveik 72 eurai per savaitę.
„SEB arena“ skelbia, kad išsinuomoti teniso kortą sezono metu (nuo rugsėjo iki gegužės) kainuoja nuo 26 iki 46 eurų.
Arena skelbia vykdanti ir kursus pradedantiems žaidėjams. Aštuonių pamokų kaina treniruojantis nedarbo metu – iki 360 eurų.
Vadinasi, jeigu bankas savo funkcijoms vykdyti teniso treniruotes pirko ne pradedantiems teniso žaidėjams, tuomet pagal sumą išeitų, kad treniruotės buvo pirktos arba vienam žmogui maždaug du kartus per savaitę arba dviem žmonėms kartą per savaitę.
Jeigu treniruotės pirktos pradedantiesiems, jomis galės pasinaudoti, matyt, ne daugiau kaip 10 Lietuvos banko tarnautojų.
Naujienų portalas tv3.lt paprašė Lietuvos banko komentaro, kodėl jo funkcijoms prireikė teniso treniruočių. Tačiau 722 banko darbuotojai kol kas nieko neatsakė.
Papildyta 13:12 val.
Pasirodžius šiai publikacijai Lietuvos bankas atsiuntė tokį Žmonių ir kultūros skyriaus vadovės Aurelijos Rakauskaitės-Vaitkevičienės komentarą:
„Pagal Lietuvos banko Kolektyvinę sutartį tarp Lietuvos banko ir Lietuvos banko tarnautojų profesinės sąjungos kasmet skiriama lėšų tarnautojų įvairiems sporto ir kultūros užsiėmimams, tarp jų ir tenisui. Tai ne individualios treniruotės, o lėšos metiniam teniso turnyrui organizuoti, už jas nuomojami kortai turnyro metu. Dalyvaujantys turnyre prisideda sumokėdami startinį mokestį, dengdami kitas faktines išlaidas. Tokiais renginiais ne tik skatinamas institucijos darbuotojų aktyvus gyvenimo būdas. Tai yra viena iš darbdavio priemonių didinti darbuotojų motyvaciją, skatinti komandiškumą, sutelkti kolektyvą ir gerinti bendradarbiavimą. Įvairios motyvacinės priemonės yra taikomos ir kitose Lietuvos įmonėse ar organizacijose, taip pat eurosistemos centriniuose bankuose ir Europos Centriniame Banke.“